Performansas vyks rugsėjo 6 – 10 d. iš anksto užsiregistravus ir suderinus laiką

„Ėjimas, rankos, akys (Vilnius)” yra jutiminė patirtis. Performansas skirtas vienam žmogui ir trunka vieną valandą. Jo metu einama, matoma ir liečiama. Veiksmo vieta – miestas.

Atlikėjas ir žiūrovas susitaria dėl susitikimo – tam tikro laiko ir vietos, daugiau nieko. Kai jie susitinka, nustatomos taisyklės. Atlikėjas: „mes nesikalbėsime, bet jei kas nors bus neaišku, nesidrovėk ir klausk. Bet dabar paprašysiu, kad užmerktum akis.“ Jiedu pradeda eiti. Beinant atlikėjas kartas nuo karto nukreipia užmerktas žiūrovo akis kokio nors objekto, vaizdo link. Ištaria: „atsimerk“. Žiūrovas atsimerkia trumpam, lyg fotoaparato diafragma: laiko tarp žodžių „atsimerk“ ir „užsimerk“ pakanka „nufotografuoti“ vaizdą, ir tai bus beveik vieninteliai žodžiai, ištarti pasivaikščiojimo metu.

Myriam Lefkowitz gimė 1980 metais, gyvena Paryžiuje. Ji yra performanso menininkė, daugiausia dėmesio savo darbe skirianti tam, kaip žmogaus kūnas jaučia aplinką.
Performansą „Ėjimas, rankos, akys” atlieka Lefkowitz ir keletas kitų jos instruktuotų menininkų, kurie domisi suvokimo, dėmesio, erdvės temomis. Performansas jau yra pristatytas daugelyje vietų, tame tarpe – Lietuvos ir Kipro paviljono programoje 2013 m. Venecijos bienalėje; Amsterdamo Kunstverein; Bruno Latouro ir Valérie Pihet įsteigtoje Meno ir politikos eksperimentų magistrantūros programoje Paryžiuje, kurioje Lefkowitz dalyvauja ir kurioje dirbs nuo ateinančių metų.

Vilniuje Lefkowitz performansas pristatomas kaip vienas iš parodos „Iliuzionistai. Apie scenografiją ir šiuolaikinį meną“ projektų. Parodoje daug dėmesio skiriama žiūrovui ir fotografo perspektyvai, siekiant išsiaiškinti, kas yra scenovaizdis ir kas jį kuria.

Žiūrovai kviečiami registruotis performansui el. paštu [email protected] arba telefonu 8 687 85713.