Rugsėjo 10 d., šeštadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Bendras Joannos Zielińskos ir Davido Maroto projektas „The Book Lovers” baigia savo kelionę po Baltijos šalis renginiu ŠMC skaitykloje „Ne koncepcija, o pasakojimas”.

Zielińska ir Maroto drauge tyrinėja menininkų rašomą prozą vizualiuosiuose menuose. Pagrindinė projekto„The Book Lovers” dalis – menininkų rašomų kūrinių kolekcijos formavimas ir virtuali jų duombazė, taip pat parodos, renginiai, vienos dienos (pop-up) knygynai įvairiose erdvėse ir knygų leidyba, įgyvendinama bendradarbiaujant su daugybe tarptautinių šiuolaikinio meno institucijų.

Renginyje „Ne koncepcija, o pasakojimas” Zielińska ir Maroto papasakos apie savo penkerių metų tyrimą, kurio pristatymą pratęs skaitymo vakarėlis. Pastaraisiais metais vizualiesiems menams perimant literatūrai būdingus bruožus, šiuolaikinio meno lauke ypatingai išryškėja tokie elementai kaip pasakojimas, fikcija, vaizduotė ir susitapatinimas. „The Book Lovers“ kvies aptarti menininkų rašomos prozos sampratą. Kaip rašyti tokį kūrinį? Kaip jį skaityti? Zielińska ir Maroto pasidalins bendra patirtimi naratyvinių meno praktikų srityje, atliekant kuratorių, menininkų, tyrinėtojų ir net detektyvų darbą. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas menininko Alexo Cecchetti rašomam kūriniui „Tamam Shud”, kurį inicijavo „The Book Lovers” ir Varšuvos šiuolaikinio meno centras „Zamek Ujazdowski”.

Po trumpos pertraukėlės, renginio dalyviai bus pakviesti į skaitymo vakarėlį ir ketvirtąją renginių ciklo „Lojalusis skaitytojas” dalį. Nicholas Matranga balsu skaitys ištraukas iš ryškiausių menininkų rašomos prozos pavyzdžių ir siūlys susirinkusiems sudalyvauti kolektyviniuose skaitymuose.

„The Book Lovers” menininkų rašomų knygų kolekcija bus prieinama ŠMC skaityklos lankytojams iki rugsėjo 23 d. Zielińskos ir Maroto kolekciją sudaro įdomiausi šiuolaikinio meno atstovų prozos pavyzdžiai: Justine‘os Frank ir Roee Roseno „Sweet Sweat” (2009), Andy Warholo „A, a Novel” (1968), Setho Price’o „Fuck Seth Price” (2015), Janos Leo „Rape New York” (2009) ir 23 kitos knygos.

Daugiau informacijos: thebooklovers.info

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir Mondriano fondas (Nyderlandai).

Vaizdas: fragmentas iš Marko Geffriaud performanso „The Book Lovers” vieno vakaro (pop-up) knygyne „de Appel“ meno centre Amsterdame, 2014.