Vasario 13 d., šeštadienį, 16:00
Susitikimo vieta – ŠMC fojė

„Ištariau tai ateityje, ištariau tai ateityje nenaudodamas burnos, ištariau tai ateityje savo viduje, tada tuo pačiu atsikvėpimu ištariau tai išorėje, tikriausiai tai yra tai, ką jaučiu, vidų, išorę ir save viduryje, tikriausiai tai ir esu aš, tai, kas dalina pasaulį į dvi dalis, vienoje pusėje – išorė, kitoje – vidus, kuris gali būti plonas kaip folija, aš nesu kuri nors viena pusė, esu viduryje, esu pasidalijimas, turiu du paviršius ir jokio storio, tikriausiai tai ir yra tai, kaip aš jaučiuosi, visas vibruojantis, esu būgnelio ertmė, vienoje pusėje – protas, kitoje – pasaulis, o aš nepriklausau nei vienai jų.“

(Samuel Beckett, “The Beckett Trilogy”, London: Picador, 1979, p. 352 )

Kaip apibrėžti sielą (ar balsą) lyginant ją su judančiomis kūno dalimis? Ar ji yra neįvardijama? Kada ji yra sąmonė ir kada ji yra pasąmonė? Atsiskirianti, greitai keičianti pozicijas, simultaniškai visada nesanti ir visada esanti? Ar galime tam tikras technologijas priskirti susiskaidymo beprotybei? Kaip šios technologijos yra įtvirtinamos? Iš kur jos atsirado?
Šie bei kiti klausimai ir bus aptarti nebylioje Jennifer Teets paskaitoje apie balsą.

Jennifer Teets (g. 1978 m. Hiustone, Teksase) yra kuratorė, kuri domisi konceptualiomis mainų, ateities renesanso, hibridinėmis sistemomis. Šiuo metu ji gyvena ir dirba Paryžiuje. Nuo 2003 iki 2007 metų ji buvo Sala de Arte Público Siqueiros (buvę Meksikos sienų tapytojo David Alfaro Siqueros namai ir studija) šiuolaikinio meno vyriausiąja kuratore, surengusi virš 25 Meksikos ir tarptautinių menininkų parodų. 2009 metais ji buvo Paryžiaus Kadist meno fondo kuratorių rezidencijoje, kur pristatė parodą „Ši vieta, kurią matote, visai neturi dydžio…“. Šį pavasarį ir rudenį ji organizuoja situacionistines mąstytojų, kūrėjų, rašytojų dirbtuves manieristiniame Villa d’Este (Italija) sode, kuriose bus daugiausiai dėmesio skirta jėzuito erudito Athanasiaus Kircherio baroko specialiųjų efektų mechanizmams. Dirbtuvės bus užbaigiamos rankų darbo knygos sukūrimu Didattico del Libro Antico muziejuje, kuris yra tos pačios vilos teritorijoje.