Liepos 27 d., ketvirtadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Rupert maloniai kviečia į rezidento, kanadiečių menininko Nicolas Fleming kūrybos pristatymą, kuris vyks ketvirtadienį, liepos 27 dieną, 18 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje). Viešo pristatymo metu menininkas supažindins su savo kuriamais utilitarių daiktų įkvėptais skulptūriniais objektais bei architektūrinėmis instaliacijomis.Taip pat kalbės apie klausimus susijusius su jo kūrybine praktika bei papasakos, kaip gimė idėja kurti ranka tapytas fanerines knygų bei parodų katalogų replikas. Anot menininko, „fanerinių knygų“ serija kilo iš vidinės motyvacijos įamžinti asmeniškai jam svarbius leidinius. Bekuriant šį ciklą, skulptūros pamažu tapo refleksijomis vedančiomis į knygų kaip objektų, medžiagų bei kūrybinio proceso, reikalaujančio laiko, kantrybės ir ištvermės, apmąstymus. Prieš pristatymą, bei jo metu, lankytojai turės galimybę apžiūrėti Rupert rezidencijos metu sukurtas knygų replikas.

Fleming kūrybinės praktikos yra glaudžiai susijusios su konstrukcinėmis medžiagomis bei statybinėmis technikomis naudojamomis kasdienėje aplinkoje. Jo kūryboje statybviečių estetika yra perkeliama į menui skirtas erdves. Funkcionalios paskirties iš įprastų utilitarių medžiagų, tokių kaip fanera ar gipsas, išėmimas, bei jų panaudojimas kūryboje, anot menininko, prideda joms kilnumo. Fleming keičia minėtų medžiagų paskirtį taip kurdamas žiūrovo akiai patrauklias estetines kombinacijas bei meno istorijos kontekste skatina atrasti konceptualų požiūrį į matrialiąją kultūrą.

Nicolas Fleming baigė meno bakalauro studijas Konkordijos bei magistrą Kvebeko universitetuose (Kanada). Jo kūriniai plačiai pristatyti Kanadoje, personalinės parodos rengtos tokiose meno erdvėse kaip Bunker 2, Critical Distance Centre for Curators, L’OEil de Poisson, Maison des Arts de Laval, Galerie Trois Points, AXENEO7 bei McClure Gallery. Menininko pirmoji didelio mastelio fanerinė instaliacija buvo pristatyta 2014 metais, Niujorke, ISE Cultural Foundation. Darbai rodyti Toronto ir Monrealio meno mugėse: 1/edition, Feature Art Fair ir PAPIER. Kūrėjui taip pat suteiktos kelios mokslinės ir meninės Canada Arts Council bei the Conseil des Arts et des Lettres du Quebec stipendijos.

Renginio pradžia: 18 val. / Knygos ŠMC skaitykloje bus eksponuojamos nuo 16 val.

Renginį organizuoja Rupert bendradarbiaujant su ŠMC skaitykla.

Rupert rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.