Vasario 12 d., penktadienį, 18:00, ŠMC skaitykloje

Kviečiame į pokalbį su menininku Deimantu Narkevičium, kuris papasakos apie savo naują filmą „Į nežinomybę“ (2009), demonstruojamą parodoje “Kuriant atminį: keturi filmai apie architektūrą, monumentus, bendruomenę”.

“Į nežinomybę” yra filmas, sukurtas iš medžiagos, saugomos Britų kino instituto “E-TV” archyve, kur surinkti filmai ir televizijos medžiaga iš komunistinių Europos šalių. Savo filme menininkas naudojo kadrus iš dokumentinių filmų apie buvusią Vokietijos Demokratinę Respubliką. Darbas sukurtas Britų filmų instituto (BFI) ir Dortmundo Hartware MedienKunstVerein užsakymu, su Henry Moore fondo ir Kunststiftung NRW parama.

Savo kūriniuose parodos „Kuriant atmintį“ menininkai – Mirsolaw Balka, Yael Bartana, Deimantas Narkevičus ir Marcel Odenbach – tyrinėja problematiškus ir ginčytinus pastarųjų 60-ies metų Europos istorijos aspektus. Daugiausiai dėmesio skiriama architektūros, monumentų ir bendruomenės temoms, geopolitiniams Lenkijos, buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR) ir Izraelio valstybės sukūrimo aspektams. Trijuose iš keturių filmų grįžtama prie Holokausto temos ir visi jie susiję su post-komunistine erdve, tad filmai įsilieja į Lietuvai aktualius kultūrinius debatus.

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant Vilniaus Šiuolaikinio meno centrui, Dortmundo Hartware MedienKunstVerein (Vokietija), Lodzės Muzeum Sztuki (Lenkija), Londono Britų filmų institutui (Jungtinė Karalystė) ir Varšuvos Goethe institutui (Lenkija).

Deimantas Narkevičius yra vienas garsiausių pasaulyje Lietuvos menininkų, kurio darbus kolekcionuoja prestižiniai Europos šiuolaikinio meno muziejai. Visą Narkevičiaus kūrybą išsamiai pristatanti paroda, kuri pirmą karta parodyta Reina Sofia muziejuje Madride, nuo 2009 m. pavasario keliauja po Europą (Nyderlandus, Šveicariją) ir vėliau vyks į Jungtines Amerikos Valstijas.

Iliustracija: Deimantas Narkevičius. Kadras iš filmo „Į nežinomybę” (2009)