Gruodžio 10–13 dienomis ŠMC skaitykloje
Aušros vartų g. 5, įėjimas iš Pasažo skg.

Įėjimas nemokamas, pokalbiai ir dirbtuvės vyks anglų kalba

Menininkai, rašytojai, poetai, knygų mylėtojai! Kviečiame prisijungti prie savaitės pokalbių, leidybos ir spausdinimo sesijų, kuriose dalyvaus Benjamin Thorel ir Théo Robine-Langlois (After 8 Books / Publication Studio Paris), Marek Voida (Ariel Ink, Vilnius) ir Vytautas Volbekas (ŠMC, Vilnius). Pasižymėkite kalendoriuose ir nusiteikite savilaidai!

PUBLICATION STUDIO – tai autorinių knygų leidykla, kurios leidiniai platinami pasauliniu mastu; spaustuvė bei įrišimo įmonė, gaminanti vienetines knygas, ir vieta, skirta rinktis tiems, kurie domisi savo kūrybos ar leidyba apskritai.

PUBLICATION STUDIO  – leidybos laboratorija pačia tikriausia to žodžio prasme. Jos tikslas ne tik knygų gamyba, bet ir publikų kūrimas. 

PUBLICATION STUDIO įkurta 2009 m. Portlande, Oregone. PUBLICATION STUDIO PARIS pradėjo veikti 2021 m. kaip Paryžiuje veikiančio knygyno ir leidyklos „After 8 Books“ dalis. Publication Studio Paris vysto projektus su rašytojais, poetais, dailininkais, grafikos dizaineriais, skirdama jiems tiek intelektualinį, tiek jausminį dėmesį. 

 

PROGRAMA

Šeštadienis, gruodžio 10 d.
Publication Studio Vilnius veikia nuo 13 iki 19 val.

16 val. Théo Robine-Langlois ir Benjamin Thorel pokalbis, po kurio vyks klausimų ir atsakymų sesija bei kūrybinės dirbtuvės

Kas yra leidinys? Kodėl knygos dabar? Atsiprašome, ar šioje patalpoje yra skaitytojų? Šią pirmąją dieną bus proga pristatyti Publication Studio ir užmegzti pokalbį su įvairiais menininkais, leidėjais ir spaustuvininkais, dalyvaujančiais projekte Vilniuje. Kolektyvinės diskusijos tikslas – tapti atspirties tašku brošiūrai apie leidybą – „DIY“ taktikų vadovėliui.

 

Gruodžio 12 d., pirmadienis
Publication Studio Vilnius veikia nuo 13 iki 19 val.

17 val. kūrybinės dirbtuvės „Pastangos versti“

Paryžiaus leidyklos Publication Studio Paris leidžiamų brošiūrų serija „Presage“ kviečia kurti originalius, trumpus kūrinius, kurie bus išleisti chapbook formatu – pigiai, bet stilingai! Serija bus spausdinama Vilniuje ir pasitarnaus kaip leidyklos Publication Studio Vilnius brošiūrų serijos pavyzdys.

 

Gruodžio 13 d., antradienis
Publication Studio Vilnius veiks nuo 13 iki 19 val.

11 val. Ekskursija į Vilniaus universiteto (VU) Grafikos kabinetą. Reikalinga registracija ([email protected])

17 val. Dirbtuvės „Paskutinė galimybė spausdinti“
19 val. Atsisveikinimo gurkšniai

Kur 70 g popieriaus? Kam dabar segikliai? Atsiprašome, ar patalpoje yra kopijavimo redaktorius? Šią paskutinę dieną bus proga spausdinti, dalytis ir skaityti knygas. Kolektyvinės savilaidos tikslas – ilgesnės Publication Studio Vilnius istorijos pradžia.

 

 

Gruodžio 14 d., trečiadienis
12:15 val. Ekskursija į Kazio Varnelio biblioteką. Reikalinga registracija ([email protected])

 

Programa bus pildoma!

Jeigu turite klausimų apie programą, PUBLICATION STUDIO VILNIUS techninę įrangą ar norėtumėte užsirezervuoti laiką spausdinimui – susisiekite [email protected] 

SVARBU! Šios spausdinimo sesijos yra skirtos eksperimentinei savileidybai. Jų metu galėsite atsispausdinti iki penkių leidinio kopijų. 

Šis renginių ciklas yra projekto „Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaityklos renginių programa 2022 m.“ dalis, finansuojama Lietuvos kultūros tarybos