Gruodžio 14 d., penktadienį, 19 val. ŠMC Skaitykloje

Naujos kuruotos lentynos pristatymas su Quinn Latimer paskaita.

Kaip balsas randa savo formą? Kaip jis iš jos ištrūksta? Quinn Latimer kuruota lentyna ŠMC Skaitykloje Vilniuje suburia dvidešimt septynias rašytojas ir vertėjas, kurios savo kintančioje, virtuoziškoje ir įvairialypėje literatūrinėje kūryboje tyrinėja formą ir jos paieškas – t.y., jos gebėjimą kisti, jos santykį su žanru ir politika, jos konceptualų griežtumą ir estetinius paslydimus, jos susiskaldymo būtinybę. Surinktos knygos aprėpia poeziją, apsakymus, kalbas, laiškus, romanus, užrašus ir teatrines pjeses bei filmų scenarijus – visas formas, kurias rašytoja galėtų apsiimti, išmėginti, palikti, kartoti, sulaužyti. „Turi rasti savo formą: skaitinių sąrašas“ yra aiškiai asmeniška knygų selekcija, prie kurios Latimer vis grįžta ir grįžta galvodama, kaip moterų balsai randa savo formas – o tada plečia ir tampo šias surastas ribas.

Čia surinktos šios autorės: Ai, Renata Adler, Etel Adnan, Jane Bowles, Lucie Brock-Broido, Anne Carson, Moyra Davey, Mahasweta Devi, Marguerite Duras, Annie Ernaux, Jorie Graham, Susan Howe, Fleur Jaeggy, Bhanu Kapil, Kim Hyesoon, Jutta Koether, Dana Levin, Robin Coste Lewis, Layla Long Soldier, Audre Lorde, Toni Morrison, Eileen Myles, Alejandra Pizarnik, Barbara Pym, Lisa Robertson, Susan Sontag, ir Divya Victor.

Quinn Latimer yra Kalifornijoje gimusi poetė, kritikė, redaktorė ir mokytoja, kurios kūryba dažnai tiria feministines rašymo, skaitymo ir vaizdų kūrimo ekonomikas. Tarp jos knygų yra Like a Woman: Essays, Readings, Poems (2017); Stories, Myths, Ironies, and Other Songs: Conceived, Directed, Edited, and Produced by M. Auder, sudaryta kartu su Adamu Szymczyku (2014); Film as a Form of Writing: Quinn Latimer Talks to Akram Zaatari (2013); ir Rumored Animals (2012). Jos tekstai ir skaitymai plačiai rodyti, tame tarpe ir REDCAT, Los Andžele; Chisenhale galerijoje, Londone; Radio Athènes, Atėnuose; the Poetry Project, Niujorke; Venecijos architektūros bienalėje ir 13-ojoje Sharjah bienalėje. Latimer buvo documenta 14 leidinių Atėnuose ir Kaselyje vyriausioji redaktorė. Ji šiuo metu dėsto Ciuricho Zürcher Hochschule der Künste ir kartu su Chuz Martinez atlieka tiriamąjį projektą Bazelio Institut Kunst, sutelktą į lyties, kalbos, galios ir meninės kūrybos klausimus.

Nuotrauka: Quinn Latimer skaito savo kūrinius DRAF, Londone. Autorius: Josh Redman.

Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba.
Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

__

To paties pavadinimo knygų rinkinį, kurį Latimer rekomenduoja ŠMC skaityklos lankytojams, nuo šiol bus galima rasti greta skaitykloje jau esančių menotyrininko Alfonso Andriuškevičiaus, galerijos „castillo/corrales“, grafikos dizainerės Lindos van Deursen, rašytojų ir leidėjų Chris Kraus bei Hedhi-el-Kholti (semiotext(e)) ir kitų rekomenduojamų rinkinių.