Po aštuonerių metų pertraukos į Vilnių grįžta vokiečių kompiuterinės muzikos kompozitorius, Berlyno menų universiteto garso dizaino profesorius, vienas pagrindinių garso programos „Ableton Live“ kūrėjų bei elektroninės muzikos projekto „Monolake“ narys Robertas Henke. Lapkričio 7 dieną Šiuolaikinio meno centre bus surengtas jo audiovizualinis pasirodymas „Lumière“, meistriškai jungiantis naujausias technologijas, elektroninę muziką ir vizualiuosius menus.

Po gausias publikos ovacijas sukėlusios premjeros 2013 metų spalį „Unsound“ festivalyje Krokuvoje, „Lumière“ apkeliavo daugelį prestižinių šiuolaikinės muzikos festivalių Europoje, JAV, Japonijoje ir Kanadoje. Pasirodymo metu pasitelkiant specialiai šiam projektui sukurtą programinę įrangą gyvai projektuojami ryškūs lazerių spinduliai ir daugialypiai garsiniai potyriai. Kaskart prie renginio vietos pritaikomame pasirodyme ypatingu akcentu tampa pats R. Henke, kuris nuolat kintančias geometrines formas piešiančius lazerius ir muziką valdo apsuptas publikos.

Šiuolaikinio meno centras renginiui buvo pasirinktas neatsitiktinai. Nostalgijos šiai vietai neslepiantis R. Henke 2004 metais čia koncertavo su elektroninės muzikos projektu „Monolake“, o Vilniuje rengiama 18-oji „Lumière“ versija įrodys, kad riba tarp koncerto ir meninės instaliacijos šių dienų pasaulyje traukiasi.

R. Henkes darbų laukas apima meninės instaliacijas ir performansus, grįstus naujausių technologijų panaudojimu, paties sukurtos elektroninės muzikos ir vizualiųjų menų sinteze. Šiuose darbuose naudodamas kompiuteriu kurtus garsus ir vaizdus, lauko garsų įrašus, fotografijas ir šviesą, autorius juos transformuoja naudodamas matematines formules, taisykles, realaus laiko įspūdį ir specialiai suprogramuotus efektus. Jo darbai buvo pristatyti ,,Tate Modern“ Londone, ,,Centre Pompidou“ Paryžiuje, ,,PS-1“ Niujorke, ,,The Art Galler of New South Wales“ Australijoje ir daugybėje festivalių keliuose pasaulio kontinentuose.

Organizatoriai: VšĮ „Kūrybinės industrijos” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai”
Bilietai: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/robert-henke–lumire-151874/