Lapkričio 27 d.,a trečiadienį, 19 val. galerija (AV17) ir Šiuolaikinio meno centras kviečia į menininkės Rūtos Butkutės performansą „Užburtas veiksmas #1“ (Spell Action #1). Tai antrasis autorės pristatomas performansas Lietuvoje, šį kartą specifiškai pritaikytas Šiuolaikinio meno centro erdvėms.

„Užburto veiksmo #1“ metu skulptūros, instaliacijos ir performanso menininkė Rūta Butkutė tyrinėja, kaip tam tikroje erdvėje formuojami objektai gali turėti įtaką aplinkai ir joje esantiems žmonėms. Tik nuo performanso vietos priklauso, kaip joje bus judinami objektai, o nuo to – ir kaip judės patys žmonės. Tai vienas iš menininkės metodų „sugyvinti“ objektus bei analizuoti trilypį ryšį tarp žmogaus, objekto ir erdvės.

Rūtos Butkutės režisuotą performansą „Užburtas veiksmas #1“ atliks dvi šokėjos iš Olandijos – Yurie Umamoto ir Elisabeth Raymond, kurios judėdamos kartu su objektais tyrinės Šiuolaikinio meno centro erdvę. Abstraktūs performanso objektai savo proporcijomis specifiškai pritaikyti prie atlikėjų kūnų. Siekiant juos išjudinti bei sukurti harmoningą judėjimą, reikalinga tiek kūno fizinė jėga ir disciplina, tiek koordinuoti šokėjų veiksmai.

Menininkės kūrybai ir teorinei minčiai stiprią įtaką padarė šokių teoretikas, vienas modernaus šokio pradininkų Europoje – Rudolfas von Labanas (Rudolf von Laban). Besiremdama Labano judesio analizėmis, R. Butkutė kuria žmonių ir objektų judėjimo choreografiją, kurios metu kūnai ir objektai transformuojasi iš vienos skulptūrinės formos į kitą. Nuolat besikeičiantys choreografiniai veiksmai instaliaciją/performansą paverčia kinetine skulptūra, be perstojo kontaktuojančia su supančia aplinka.

Rūta Butkutė (g. 1984) – menininkė, gimusi Kaune, gyvenanti ir dirbanti Amsterdame. Studijavo Vilniaus dailės akademijoje, Gerrit Rietveld akademijoje ir Rijksakademie rezidentūroje Amsterdame. Autorė savo kūrybą aktyviai pristato personalinėse parodose (Kaaitheater ir Rosas P.A.R.T.S Briuselyje, Fons Welters galerijoje Amsterdame, Teruhiro Yanagihara galerijoje Osakoje Japonijoje ir kt.) ir grupinėse parodose visame pasaulyje. Ji taip pat dalyvavo įvairiose rezidencijose Japonijoje, JAV, Danijoje, Prancūzijoje ir kt. bei buvo apdovanota įvairiomis individualiomis stipendijomis.

Performansas „Užburtas veiksmas #1“ organizuojamas galerijai (AV17) bendradarbiaujant su Šiuolaikinio meno centru. (AV17) yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Galerijoje, esančioje Totorių g. 5, iki lapkričio 30 d. veikia Rūtos Butkutės personalinė paroda „Somersault“.