Vasario 13 d., penktadienį, 19 val., ŠMC kino salėje

Seano Grattano darbuose tiriama, kaip daugybės vaizdų persmelktoje viešojoje erdvėje formuojamos etikos normos, kur žmonių elgesį vis labiau lemia užprogramuoti tikslai. Jo filmų ir instaliacijų idėjos susiję su jo gyvenimo patirtimi Los Andžele, mieste, kuriame jis dirba Lizzie Fitch ir Ryano Trecartino vadovaujamoje studijoje. Grattano darbai rodyti daugybėje parodų bei festivalių Europoje, Naujojoje Zelandijoje bei JAV.

„HADHAD“ (HD video, 42 min, 2012) yra pats kompleksiškiausias Grattano projektas. Šiame filme pasitelkiama tradicinė siaubo filmo siužeto schema, kur žmonių grupė susiduria su įsibrovėliu „iš anapus“. Veiksmas vyksta šių laikų modernios namų architektūros aplinkoje, kuri perkeičiama naudojant ribotą kompozicijos priemonių paletę. Plėtojant technologinio determinizmo temą, vaidyboje pabrėžiamas racionaliosios kalbos pertekliaus absurdiškumas. Scenarijuje išryškinamas paradoksas tarp „kalifornietiškai“ ideologijai būdingos nuostatos „būti čia ir dabar“ ir jos kultūros su visomis utopinėmis/distopinėmis manifestacijomis, neišvengiamai veikiančiomis individą. Taip atveriamas šiurpokas „išvirkščias“ šių idėjų vaizdas, provokuojantis patosiškai skambančias mintis apie post-žmogiškumą, dehumanizuojantį technologijų poveikį ir tai, ką Jean-François Lyotard vadino nežmoniškumu (Inhuman), tačiau visą tai pateikiant su puikia humoro bei parodijos doze.

Po seanso filmą plačiau pristatys jo autorius Grattan ir programos „Kalifornijos filmai“ kuratorius Francisco Janes. Filmas rodomas anglų kalba, renginys nemokamas.

Sean Grattan (g. 1981 Oklande, Naujoje Zelandijoje) 2001 m. baigė filosofijos bakalauro studijas Oklando universitete bei 2008 menų bakalauro studijas Elamo dailės mokykloje. 2012 m. jis baigė magistro studijas Kalifornijos menų institute.

Francisco Janes yra medijų menininkas, šiuo metu atliekantis tyrimą bei kuriantis filmų/instaliacijų seriją apie meno ir utopijos praktikas Lietuvoje. Jis studijavo kalbas Lisabonos universitete, fotografiją Ar.Co meno mokykloje Lisabonoje, 2012 m. baigė magistro studijas Kalifornijos menų institute. 2008 m. buvo mokslinės bendrijos „Experimental Intermedia“ narys Niujorke.