Spalio 7–8 d. Šiuolaikinio meno centras svečiuosis Kauno meno leidinių mugėje (Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2, Kaunas), kur supažindins su savo leidinių įvairove. 

Stende ŠMC kvies iš arčiau pamatyti vieną naujausių savo leidinių – Astos Vaičiulytės sudarytą knygą „Pokalbiai apie Lietuvos šiuolaikinį meną“. Pirmuosiuose Lietuvos meno kritikos apdovanojimuose šis leidinys pelnė įvertinimą ilgosios formos kategorijoje už reikšmingą daugiabalsį dialogų rinkinį, padedantį reflektuoti ir rašyti Lietuvos šiuolaikinio meno istorijas. Taip pat bus išskirtinė galimybė pavartyti specialiai 15-osios Baltijos trienalės prologui išleistą Remigijaus Pačėsos fotografijų leidinį, kurio dizainą kūrė Julie Peeters.

Kadangi nuo pat įsikūrimo leidyba, dokumentuojanti skirtingų laikmečių šiuolaikinio meno aktualijas ir tendencijas, buvo svarbi ŠMC veiklos dalis, institucija yra sukaupusi plačią leidinių kolekciją. Jos fragmentą, ankstesnes publikacijas – nuo menininkų leidinių iki retrospektyvinių ŠMC veiklos albumų – taip pat bus galima rasti stende. 

ŠMC taip pat kviečia mugės lankytojus spalio 7 d., šeštadienį, 19:30 val. pasižiūrėti trumpametražį Kristijono Vildžiūno filmą „Biblioteka“.

„Biblioteka“ –  Kristijono Vildžiūno trumpametražis vaidybinis filmas, sukurtas 1996 metais. Šiame lėtame pasakojime vaizdais, pokalbių nuotrupomis, garsais, šviesa ir tamsa vaizduojama viena diena Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje. Pastatas, erdvė ir knygos šiame filme tampa priežastimi kurtis santykiams ir bendrystei. Aptardamas šį filmą režisierius komentuoja: „Biblioteka seniau atstojo socialinius tinklus. Čia galėjai ne tik rasti informacijos, bet ir susipažinti arba sutikti draugą ir papasakoti jam savo sapną. Pamenu, užkliuvo žinutė laikraštyje, kad bibliotekoje mirė benamis. 1996-aisiais, kai filmavome, Lietuvoje buvo krizė, formavosi kapitalistiniai santykiai, daug žmonių tapo benamiais, nors ir baigę universitetus… Visa kita lipdžiau iš įspūdžių. Kaip ir visi studentai, daug laiko esu praleidęs bibliotekose.“

Kauno meno leidinių mugė veiks Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas):

– spalio 7 d., šeštadienį, 11–19 val.

– spalio 8 d., sekmadienį, 10–18 val.