Registracijos forma

Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) kviečia 11–14 metų moksleivius ir moksleives į kūrybines dienos stovyklas! Šiais metais užsiėmimai vyks kultūros komplekse SODAS 2123, kur studijose įsikūrę menininkai kuria, eksperimentuoja, dalinasi žiniomis, įgyvendina parodas bei kultūrinius renginius. Ketvirtus metus tęsiama ŠMC dienos stovykla siūlo įvadą į šiuolaikinio meno pažinimą, aktyviai įsitraukiant į kūrybinius užsiėmimus su menininkais (-ėmis), kuratoriais (-ėmis) ir tyrėjais (-omis).  Dalyviams bus siūlomi būdai, kaip suprasti šiuolaikinio meno kūrinius ir tai, ką menas gali pasakyti apie pasaulį ir mus pačius, kokias temas menui diktuoja pasaulio įvykiai ir iššūkiai.

Šių metų ŠMC dienos stovyklos tema – žaidimų aikštelė – buvo įkvėpta SODAS 2123 išradingumo ir veiksmo kupinos aplinkos. Stovyklos programą kuriantys vadovai kvies tyrinėti šiuolaikinio meno, kūrybinio proceso ir žaidimo sąsajas. Stovyklautojai dalyvaus praktiniuose kūrybiškumą bei savistabą lavinančiuose užsiėmimuose, kurių metu susipažins su skirtingomis meno formomis ir SODAS 2123 dirbančiais menininkais. Pasitelkdami judesį, stebėjimą, garsą ir objektų kūrimą nebijant susitepti rankų, stovyklos dalyvių klausime: kaip žaidime ir šiuolaikiniame mene kuriamos taisyklės? Ar visuose žaidimuose yra laimėtojai ir pralaimėtojai? Kaip kuriamos žaidimo erdvės ir objektai? Kaip per žaidimą skleidžiasi kūryba bei empatija? Meno formų ir medžiagų įvairovė užsiėmimų metu skatins taikyti vizualaus mąstymo strategijas, mokys atidžiai, smalsiai ir kritiškai žvelgti į aplinką ir ją persvarstyti. Stovyklos pabaigoje bus pristatomi dalyvių sukurti kūriniai.

Stovyklos vadovai – edukatoriai Alan Mark Liberman ir Saulė Noreikaitė – programą praturtins savo kūrybinėmis praktikomis: tarpdisciplininiu vizualiniu menu, šiuolaikiniu šokiu, performansu, klounados ir žaidimo filosofija. Su garsu ir savo gamybos instrumentais eksperimentuoti pasiūlys garso menininkas Sholto Dobie, medžiagiškumą tyrinėsime su menininku ir įvairių amatų žinovu Marijonu Verbel, objektų kūrimo subtilybes apžvelgsime su architektu Vladu Suncovu.

 

Stovyklos vieta: kultūros kompleksas SODAS 2123, Vitebsko g. 23, Vilnius
Stovyklautojų amžiaus grupė: 11–14 metų moksleiviai
Grupės dydis: iki 15 dalyvių

Stovyklos datos:
Pirma pamaina: birželio 26–30 d. (9:00–17:15 val.)
Antra pamaina: rugpjūčio 21–25 d. (9:00–17:15 val.)

Stovyklos kaina: 190 EUR
Į kainą įskaičiuota:
– Sveikatos draudimas
– Edukaciniai užsiėmimai su menininkais
– Visos užsiėmimams reikalingos medžiagos
– Maitinimas (pietūs ir užkandžiai)