Vasario 9 d., ketvirtadienį, 18 val. ŠMC kino salėje

ŠMC kino salė kviečią į vienintelę Lietuvoje pirmo menininkės Margaret Salmon vaidybinio filmo „Eglantina“ (Eglantine) peržiūrą. Peržiūroje ir diskusijoje su publika dalyvaus autorė.

Gimusi 1975 m. JAV, Niujorko valstijoje, Margaret Salmon šiuo metu gyvena ir kuria Glazge. Tarptautinio pripažinimo jos kūryba sulaukė po to, kai 2006 m. ji laimėjo pirmąjį „Max Mara“ meno apdovanojimą moterims menininkėms, o 2007 m. sudalyvavo Venecijos, 2010 m. – Berlyno bienalėje. Jos kūryba buvo daug kartų pristatyta kino festivaliuose ir parodose, personalinės parodos rodytos meno centre „Witte de With“ Roterdame, galerijoje „Whitechapel“ Londone ir kitur.

„Eglantina“, menininkės pirmojo ilgametražio filmo, premjera įvyko Londono kino festivalyje 2016 m. spalį. Tai intymus išraiškingas pasakojimas apie realius bei pramanytus mažos mergaitės nuotykius miške. Kurdama šį vaiko akimis matomos gamtos atvaizdą menininkė atidavė duoklę vaikų kino klasikai, tačiau įkvėpimo sėmėsi ir iš kitų kino judėjimų bei gamtos dokumentikos. Filmas pavadintas menininkės dukters, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį, vardu.

„Eglantina“, rašo Mattas Turneris tinklaraštyje Shooting People, „kupinas meilės – meilės gamtai, meilės šeimai ir meilės žemei. Geriausias epitetas šiam šiltam ir jausmingam filmui – „gydantis“: jis spinduliuoja ramybę ir tyrumą, gaivina žiūrovo jutimus ir sielą. (…) Kol mergaitė tyrinėja savo pačios vaizduotę, kraštovaizdį ir jame sutiktus gyvūnus bei žmones, Salmon ekraną užlieja ją supančiais gamtos vaizdais, tekstūromis ir garsais – savotišku sensoriniu laukinės gamtos audiniu, kuriame visu grožiu sužiba naivumas. Nors miško šabakštynai vaikiškuose filmuose dažnai slepia pavojų, paslaptis, su kuria susiduria Eglantina, čia yra ne baimės, bet pažado šaltinis. Nekaltas mergaitės žvilgsnis apsiaučia ramybe jos patiriamą pasaulį, apie jį pasakojančią spalvingą, romantišką Salmon kinematografiją ir takų, sapnišką montažą bei scenų kaitą.“

Renginys Šiuolaikinio meno centro kino salėje nemokamas. Diskusija vyks anglų kalba, prireikus mielai išversime klausimus ar atsakymus.

Iliustracija: kadras iš 2016 m. filmo „Eglantina“.