Trečiadienį, spalio 2 d., 18 val., ŠMC skaitykloje

„Primary Information“ – tai 2006 m. įkurta pelno nesiekianti organizacija, leidžianti menininkų sukurtas knygas ir menininkų tekstus. Ji turi dvejopą misiją: perleisti knygas, kurių tiražai jau pasibaigę, bet kurios išlieka svarbios meno diskurse; bei leisti šiuolaikinių menininkų publikacijas. Leidyklos pavadinimas referuoja į konceptualaus meno atsiradimui ryškią įtaką padariusią kuratoriaus Setho Siegelaubo formulę, kad knygos gali veikti kaip meno parodos ir skleisti menininkų kūrybą pasauliniu mastu. Siekdama, kad jos knygos būtų prieinamos ir įperkamos kuo didesnei skaitytojų auditorijai, leidykla jas platina už kiek įmanoma mažesnę kainą – lygiai tiek, kiek kainuoja knygos leidyba.

Menininkas James Hoff, vienas iš leidyklos įkūrėjų, plačiau pristatys „Primary Information“ istoriją ir veiklą, ypatingą dėmesį skirdamas naujai perleistoms 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių menininkų knygoms ir žurnalams. Jis taip pat aptars šios organizacijos vietą dabartiniame menininkų knygų leidybos kontekste, praktinius ir konceptualius iššūkius, su kuriais ji susiduria, bei plačiau pakomentuos menininkų knygų leidybą ir jos kritinį potencialą šiandien.

„Primary Information“ iki šiol išleido jau daugiau nei šimtą įvairių publikacijų. Ji perleido konkrečiosios poezijos antologiją, sudarytą Emmeto Williamso ir originaliai išleistą 1967 m.; knyga „Fantastic Architecture“, sudaryta Dicko Higginso ir Wolfo Vostellioir pirmakart išleistą Vokietijoje 1969 m.; pilną 1970–1976 m. WilloughbySharpo ir Lizos Béar leisto žurnalo „Avalanche“ rinkinį; pokario bei šaltojo karo metų menininkų muzikos ir garso įrašams ir kitiems su garsu susijusiems kūriniams skirtą antologiją „Broken Music“, išleistą 1989 m. taip pat Vokietijoje (sudarytojai – Ursula Block ir Michael Glasmeier); 1973 m. įkurtos muzikos grupės „Destroy All Mosters“, kurios pagrindą sudarė tuo metu meną studijavę Jim Shaw, Mike Kelley, Niagara ir kino kūrėjas Cary Loren, zinų rinkinį; vieną iš su Niujorko „nowave“ judėjimu siejamo leidinio „Just Another Asshole“ numerių (leidinį sudarė Barbara Ess, leidusi žurnalą nuo 1978 iki 1987 m.); reikšmingus antrosios feminizmo bangos leidinius – „Woman’s Survival Catalog“ (1973 m. antologiją sudarė Kirsten Grimstad ir Susan Rennie) bei „Woman’s Work“ (1975–1978 m., sudarytojos – Alison Knowles ir Annea Lockwood); visus dešimt žurnalo „YEAH“ numerių (1961–1965 m. jį leido „Birth Press“ – Tuli Kupferberg ir Sylvia Topp). „Primary Information“ perleido ir visą 1965–1967 m. menininkų tekstų knygų seriją „Great Bear Pamplet Series“.

Pokalbis vyks anglų kalba, įėjimas nemokamas.

Vaizdas: „Art Workers Coalition“ protestuotoja, apie 1970 m.