Kovo 4 d., penktadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Savo esė „Tapybos parodos“ katalogui meno istorikas John-Paul Stonard, apibūdindamas naują Jungtinės Karalystės tapybos dvasią šiame tūkstantmetyje, pavadino ją „trykštančia gyvenimu“ –šaknimis tvirtai susijusia su kasdiene egzistencija, tačiau labai įvairiais būdais ir itin rafinuotai. Jo siūlomas terminas taip pat apibrėžia šią „dvasią“ kaip vienu metu ironišką ir neišvengiamą, turint omenyje XXI amžiui būdingą vaizdų ir technologijos išplitimą.

Šiuolaikinio meno centre eksponuojamoje „Tapybos parodoje“ pristatomi šiuolaikiniai Jungtinės Karalystės menininkai, esantys judėjimo, kuriančio aktyvų santykį su tradicine meno šaka – tapyba – priešakyje. Kovo 4 d. vyksiančiame pokalbyje parodos dalyviai Dexter Dalwood ir Dawn Mellor kartu su jos kuratore Linsey Young aptars šiuolaikinės tapybos statusą ir kaip jie suvokia savo kaip tapytojo vaidmenį, galbūt net manipuliuoja juo, informacijos ir skaitmeninių technologijų prisodrintos epochos fone. Dalwoodo kūrybos motyvai ir vaizdinių konstravimas susiję su šiuolaikine kultūra, meno istorija, asmeniniais prisiminimais bei kolektyvine patirtimi, tuo tarpu Mellor semiasi įkvėpimo iš įžymybių portretų, iškeldama žvaigždžių kultūrai būdingus troškimus ir aistras, o kartu ir neurotinius polinkius, visa tai išreikšdama agresyvia dažų tapymo maniera.
Šis pokalbis – tai baigiamasis Britų tarybos organizuotos „Tapybos parodos“ renginys. Parodą galima apžiūrėti iki kovo 6 dienos.

Linsey Young – britų šiuolaikinio meno kuratorė galerijoje „Tate Britain“, atsakinga už Ternerio prizą, „Duveen Comissions“ parodas bei kitas ekspozicijas. Prieš tai ji dirbo kuratore Britų taryboje Londone, sudarė didelę keliaujančią naujos britų tapybos parodą, dirbo su naujų kūrinių užsakymu Nigerijoje kartu su „Create London“ ir Laura Aldridge.

Dexter Dalwood gimė 1960 m. Bristolyje, Anglijoje, šiuo metu gyvena ir kuria Londone. 1985 m. baigė bakalauro studijas „Central Saint Martins“ meno ir dizaino koledže, 1990 m. įgijo magistro laipsnį Londono Karališkajame menų koledže. 2010 m. Dalwood buvo nuominuotas Ternerio prizui. Menininko koliažai ir tapybos kūriniai rodyti daugybėje personalinių ir grupinių parodų, per pastaruosius du dešimtmečius išgarsinusių menininką Jungtinėje Karalystėje, Europoje ir JAV.

Dawn Mellor gimė 1970 m. Mančesteryje, Anglijoje. 1988–1989 m. ji mokėsi Manchesterio politechnikume, vėliau tęsė menų bakalauro studijas „Central Saint Martins“ koledže Londone, o 1996 m. gavo magistro laipsnį Londono Karališkajame menų koledže. Šiuo metu menininkė gyvena ir kuria Londone ir pati rūpinasi savo kūrybos sklaida. Daugiau nei 20 metų Mellor tapo skirtingų sričių ir laikotarpių įžymybes ir ikonas, dažnai groteskiškai deformuodama šiuos atvaizdus, sukurdama jiems naujas istorijas ir kontekstus, įterpdama naujus simbolius bei ikonografiją.

Iliustracija: Dawn Mellor, „Claire ponios ir karalienės Elžbietos II vaidmenyje“, 2013. Britų tarybos nuosavybė