Gruodžio 2 d., šeštadienį, 16 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) ir tiesioginės transliacijos per „Palanga Street Radio“ metu vyks menininkės Tata Frenkel dirbtuvių rezultatų ir to paties pavadinimo kūrinio „Kaip tapti antena“ („How One Becomes Antenna“), kuris yra eksponuojamas parodoje „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“, garsinis pristatymas.

Dalis parodoje eksponuojamo kūrinio – menininkės surengtų dirbtuvių rezultatas. Renginio metu Tata Frenkel pristatė erdvėje valdomo (angl. space-controlled) elektroninio instrumento grandinės konstravimo principus, o praktinės dalies dalyviai galėjo sukonstruoti savo instrumentą. Kiekvienas jų valdomas be prisilietimo, reguliuojant radijo bangų dažnį rankos judesiu aplink pitch anteną. Gruodį vyksiančiame improvizaciniame koncerte kartu su Tata Frenkel savo pačių sukonstruotais instrumentais gros ir dirbtuvių dalyviai.

Parodoje pristatomas menininkės kūrinys „Kaip tapti antena“ kuria įtraukiančią fizinę ir spekuliatyvią patirtį apie tai, kaip tam tikri procesai įjungia mus į grandinę, kaip kūnas tampa „radijo kūnu“ ar tiesiog neregimu, visur esančiu, visada šiek tiek skrajoja ore ir galų gale tampa antena. Šis kūrinys tęsia Tata Frenkel neregimųjų menų (angl. unseen arts) tyrimą, kurio probleminė ašis yra kritinė edukacinė veikla, kurianti žinojimą per dalijimąsi neregimomis juslėmis, sonifikaciją, radijo akustines technologijas bei šios veiklos performatyvumą.

Renginio transliacija: https://palanga.live

Renginys nemokamas.

🟢🔴

Tata Frenkel – Vilniuje gyvenanti ir kurianti menininkė, edukatorė. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Kūryboje menininkė tiria neregimuosius menus (angl. unseen arts – menininkės vartojamas terminas) – performatyvųjį kalbėjimą, istorijų pasakojimą ir kitas artikuliavimo ar sonifikavimo formas. Tata Frenkel rengia elektroakustinius pasirodymus, groja tereminu.

🟢🔴

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux Lietuva“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams sukurti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux Lietuva“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką. Kasmet savo simpatiją išreikšti kviečiami ir žiūrovai. Daugiausia publikos įvertinimų sulaukusio projekto autoriui ar autorei suteikiama galimybė pristatyti savo projektą „JCDecaux Lietuva“ lauko reklamos tinkle.

Paroda veiks iki 2023 m. gruodžio 3 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). NDG darbo laikas: II–III 11–19 val., IV 12–20 val., V–VI 11–19 val., VII 11–17 val