„Three Uses of the Knife“ – tai susitikimų su patyrusiais rašytojais, redaktoriais, kritikais ir mąstytojais serija. Renginiai skirti pradedantiems rašytojams ir kritikams, jaunoms leidybinėms iniciatyvoms, menininkams, kurie domisi rašymu ir leidyba, o taip pat ir patiems svečiams, kurie buvo pakviesti aptarti meno kritikos ir rašymo-kaip-meno žanrus, formas, funkcijas ir strategijas. Serijos pavadinimas pasiskolintas iš Davido Mameto knygos “Three Uses of the Knife: On the Nature and Purpose of Drama” („Trys peilio paskirtys: apie dramos prigimtį ir naudą“).

Trečiasis susitikimas vyks penktadienį, lapkričio 6 d. Nacionalinės dailės galerijos Auditorijoje (Konstitucijos pr. 22). Atkreipkite dėmesį, kad renginio vieta pasikeitė – anksčiau skelbta, kad renginys vyks ŠMC skaitykloje.

Programa:

10.00-12.30
Will Holder pristato dirbtuves apie teksto santykį su žiūrėjimo, skaitymo ir klausymosi darbu. Pristatomi kūriniai, tarp kurių autorių – John Baldessari, Chris Mann, Alain Robbe-Grillet, Gertrude Stein, Alvin ‘Youngblood’ Hart & Sharon Jones ir kiti.

12.30
Pietų pertrauka

13.30
Video konferencija iš Stambulo su Libano rašytoju ir filmų autoriumi Jalal Toufic.

14.30-17.00
Will Holder pristato kūrinių programą, pratęsiančią rytinių dirbtuvių temą: teksto santykis su žiūrovo, skaitytojo ir klausytojo atliekamu darbu. Autoriai – Robert Ashley, Samuel Beckett, Umberto Eco, Jan Maus, Adam Pendleton ir kiti.


Will Holder yra De Appel meno centro Amsterdame leidžiamo žurnalo „F.R. David“, gvildenančio skaitymo ir rašymo vietą šiuolaikiniame mene, redaktorius. Jis buvo vienas iš Londono Šiuolaikinio meno instituto (ICA) parodos „Talk Show“ („Kalbėjimo paroda“) kuratorių. Šiuo metu jis rengia amerikiečių kompozitoriaus Robert Ashley biografiją operinės notacijos pavidalu (kartu su Alexu Watermanu) ir perrašinėja 1876 m. Williamo Morriso „News from Nowhere“ („Žinios iš niekur“), paversdamas jį 2135 metų dizaino edukacijos ir praktikos vadovu.

Daugiau informacijos apie renginius ir dalyvius rasite čia.
Registracijos formą rasite projekto svetainėje internete adresu www.3-uses-of-the-knife.lt ir renginio vietoje prieš prasidedant dirbtuvėms.

Renginys nemokamas. Susitikimai vyks anglų kalba.

——–
Projektą remia LR Kultūros rėmimo fondas, LR Kultūros ministerija.

Organizatoriai: artnews.lt, Šiuolaikinio meno centras, Nacionalinės dailės galerijos Informacijos centras (IC NGA).