Rupert kartu su ŠMC kino sale kviečia į britų menininko Ciarán Wood video darbų peržiūrą, kuri vyks rugpjūčio 28 d. nuo 19 val. ŠMC kino salėje.

Po peržiūros vyks aptarimas su menininku, kurį moderuos šiuo metu Rupert reziduojanti kuratorė Canan Batur. Renginys yra nemokamas ir vyks anglų kalba. Trukmė – 1,5 val.

Ciarán Wood (g. 1988, Jungtinė Karalystė) yra Londone gyvenantis menininkas, daugiausiai kuriantis video instaliacijas. Menininko kūryboje susipina individualių biografijų tyrinėjimas ir jų sąsajos su folkloru, kolektyvine atmintimi, cikliniu pasakojimu bei artimu žmonių ir vietos santykiu. Savo video kūriniuose, kurių temomis tampa įvietintos subkultūros, geografiškai apibrėžti reiškiniai, bei tam tikrų mus veikiančių nostalgijų praradimas, Ciarán Wood siekia užčiuopti neegzistuojančias erdves, vidinį ir išorinį kraštovaizdį, atverti bendrumus ir skirtumus tarp „lokalaus“ ir „universalaus“.

Ciarán Wood baigė bakalauro studijas Goldsmito universitete, Londone, 2019 m. apsigynė meno magistrą Olandų meno institute (DAI, Nyderlandai). Kūrybą pristatė Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų, svarbiausios parodos: Barbican (Londone), Lítost (Prahoje) ir Rupert (Vilniuje, 2016).

Canan Batur (g. 1992) yra kuratorė, rašytoja gyvenanti bei dirbanti Londone ir Stambule. Ji šiuo metu atlieka rezidenciją Rupert centre, ruošiasi projektui 1.1., kurį netrukus pristatys Bazelyje bei planuoja naujos meno erdvės Stambule skirtos išsaugojimui, istoriniam atkūrimui ir alternatyviai edukacijai atidarymą (daugiau informacijos netrukus). Anksčiau ji dirbo 13-osios Baltijos Trienalės kuratorių komandoje (2017-2019), kuravo projektus ‘I was, but just awake under’ Art Night 2019 (Londonas) bei ‘It was a dream of a trip’ Šanchajuje, bendradarbiaujant su Šanchajaus bienale XIII (2018). Canan Batur yra viena iš rezidencijos ir projektų erdvės Clearview, įkurtos 2016 metais Šiaurės Londone, steigėjų, taip pat dirbo su Cell Project Space, Chisenhale galerija ir Beaconsfield Gallery Vauxhall. Šiuo metu Canan Batur domisi objekto samprata performanso mene, radikaliojo translokalumo nustatymo būdais bei kvantinio mąstymo plėtojimu.

Rupert veiklą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.