Vasario 15 d., antradienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

2021 m. pabaigoje „Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu išleido naują knygą – Niujorke gyvenančio menininko Vytenio Jankūno fotografijų albumą „Dance with Me“. Tai knyga, kurios jei ne 2020 prasidėjusi pandemija, greičiausiai ir nebūtų buvę.

Vytenis Jankūnas į JAV emigravo 1995 m. ir jau daugiau kaip du dešimtmečius Niujorką stebi iš vidaus, fotoobjektyvu preparuodamas didmiesčio organizmą, perteikdamas jo nenutrūkstamai pulsuojančią gyvastį. Pastarųjų metų pandeminė situacija, tarsi panardinusi visą miestą į hibernaciją, atskleidė dar nematytą, pasak paties Jankūno, ir bauginantį, ir tuo pat metu įkvepiantį Niujorko portretą.

„Vieną tų neramių dienų vaikščiojau SoHo kaimynystėje ir staiga mano žvilgsnį patraukė parduotuvės vitrina. Joje nebuvo išdėliota jokių prekių, vien užrašas stikle – „Pašok su manimi“. Nufotografavau pamatytą vaizdą ir tik vėliau supratau, kad tai galėtų būti puikus šios knygos pavadinimas, tarsi kviesčiau žiūrovą, žvelgiant į nuotraukas, šokio ritmu perskrieti su manimi per 2020-ųjų Niujorką.“ – sako Vytenis Jankūnas.

Vakaro metu pokalbyje apie šį leidinį dalyvaus: menininkas, fotografijų albumo „Dance With Me“ autorius VYTENIS JANKŪNAS; Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvės Istorijų namai bei Buvusios areštinės ir Signatarų namų vadovė ir meno mylėtoja JUSTĖ KOSTIKOVAITĖ; menotyrininkė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinio kuratorė bei albumo „Dance With Me“ tekstų autorė UGNĖ MARIJA MAKAUSKAITĖ ir miesto antropologė, Vilnius TECG Kūrybinių industrijų fakulteto docentė JEKATERINA LAVRINEC.