Trečiadieniais 18 val. ir savaitgaliais 16 val. iki rugsejo 20 d. Šiuolaikinio meno centro Šiaurinėje salėje:

Rugsėjo 5 d. 16 val.
Rugsėjo 6 d. 16 val.
Rugsėjo 9 d. 18 val.
Rugsėjo 12 d. 16 val.
Rugsėjo 13 d. 16 val.
Rugsėjo 16 d. 18 val.
Rugsėjo 19 d. 16 val.
Rugsėjo 20 d. 16 val.

Šis seminaras skirtas tiems ir toms (vyresniems nei 15), kurie nori ištirti ir eksperimentuoti su dainavimu reiškiniu ir balsinės raiškos fenomenu apskritai. Ypač tinka dainininkams, aktoriams, mokytojams ar visiems tiems, kuriems tenka dažnai ir ilgai naudotis savo balsu.

Seminaro pedagoginis pagrindas – prancūzų dainininkės Marie-Jeanne Rodière metodas, išplėtotas jos knygoje „Construire sa voix“ („Savo balso konstravimas“, 2009 m., red. De Relie). Rodière buvo profesionali atlikėja, kuri po balso stygų operacijos nusprendė atkurti savo balsą nauju radikaliu būdu, gerokai nutolusiu nuo tradicinių dainavimo technikų – atidesniu kūnui, įkvėptu Tao, kovos menų ir qigong, vienos iš senųjų Kinijos medicinos sistemų.

Seminaru nesiekiama apibrėžti, koks turėtų būti „gražus“ balsas arba ką reiškia „gerai dainuoti“, veikiau jis padės suprasti, kaip balsas veikia ir kaip jis iš tikrųjų skamba, kai apie jį negalvoji. Mes ieškosime galimybių išmokyti mūsų kūnus ir protus ekstremaliai atsipalaiduoti, veikti be pastangų ir koncentruotis taip, kad balsas taptų tiesiogine natūralaus kvėpavimo emanacija ir rezonuotų iš kūno vidaus. Taip atveriama galimybė eksperimentuoti su iki tol nepatirtomis fizinėmis ir emocinėmis būsenomis, tampa įmanomas visapusiškas ir visiškai naujas santykis su savo balsu.

Užsiėmimai vyks anglų kalba. Dalyvavimas nemokamas.
Nevėluokite, kad galėtumėte užsiimti patogią vietą.
Jei turite ir galite, atsineškite savo jogos kilimėlį ir/arba pledą, nes jų skaičius ribotas.

Perrine Bailleux – prancūzų menininkė, kurios praktika apima įvairias kūrybos sferas – muziką, dainų kūrimą, performansą, be to, ji skaito paskaitas, dėsto ir rašo. 2007 m. pradėtas jos „sudėtingos pop muzikos projektas“ „Perrine en morceaux“ pristatomas įvairiose šalyse, iki šiol jau yra pasirodė du albumai. Šiuo metu muzikinė jos kūryba krypsta link to, ką ji vadina „teoriniu menu“ – tai meno praktika, kurią sudaro teorijų kūrimas. Pries pradėdama dainavimo pamokų ciklą Šiuolaikinio meno centre, XII Baltijos trienalės atidarymo metu ji pristatys 2014 m. sukurtą paskaitą-koncertą „Nepaisant visko“.

Perrine Bailleux gyvena ir kuria Performanso meno forume (PAF, St-Erme, France).
http://perrinebailleux.tumblr.com/
www.perrinenmorceaux.com