Šiuolaikinio meno centras su džiaugsmu dalijasi žinia, kad tarptautinėje San Paulo bienalėje Brazilijoje rodomas naujas Lietuvos menininko Žilvino Landzbergo projektas. 2017 m. šis menininkas atstovavo Lietuvą Venecijos meno bienalėje; San Paulo bienalė yra antroji seniausiai organizuojama bienalė pasaulyje po Venecijos ir nenusileidžia jai prestižu. Lietuvos menininkų kūryba joje pristatoma dar tik antrą kartą.

Rugsėjo 7 d. atsidarančioje bienalėje Landzbergas dalyvauja menininkės Claudios Fontes, kuruojančios vieną iš septynių bienalės grupinių parodų, kvietimu. Šioje parodos dalyje pavadinimu „O pássaro lento“ („Lėtas paukštis“) pristatomi menininkai narplioja išgalvotos knygos siužetą, ir jų kūriniuose susisieja vizualus menas, literatūra ir vertimo praktika. Specialiai šiai ekspozicijai sukurta stambaus masto erdvinė Landzbergo instaliacija rodoma šalia tokių šiuolaikinio meno kūrėjų kaip Ben Rivers, Katrín Sigurdardóttir, Sebastián Castagna, ekspoziciją kuruojančios Claudios Fontes ir kitų.

San Paulo bienalė pirmą kartą surengta 1951 m. ir šiuo metu yra didžiausia bienalė pietiniame Žemės pusrutulyje. Šiais metais joje vyriausiojo jos kuratoriaus Gabrielio Pérez-Barreiro iniciatyva atsisakyta vieningos tematikos. Vietoje to bienalėje pristatomi dvylikos istorinių ir šiandien kuriančių Brazilijos menininkų soliniai projektai bei septynios grupinės parodos, kurias kuruoja menininkai Antonio Ballester Moreno, Alejandro Cesarco, Claudia Fontes, Mamma Andersson, Sofia Borges, Waltercio Caldas ir Wura-Natasha Ogunji.

2016 m. vykusioje 32-oje San Paulo bienalėje pavadinimu „Live Uncertainty“ („Gyvas neužtikrintumas“) ambicingą savo kūrinį pristatė JAV šiuo metu gyvenanys ir kuriantys menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Abu Lietuvos menininkų pristatymus San Paulo bienalė įgyvendino bendradarbiaudama su Vilniaus Šiuolaikinio meno centru.

Žilvinas Landzbergas (g. 1979 m. Kaune) gyvena ir dirba Vilniuje. Landzbergas studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje ir baigė podiplomines studijas „De Ateliers“ rezidencijoje Amsterdame. Nuo 2003 m. menininkas aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs savo personalines parodas tokiose institucijose kaip Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir „Modern Art Oxford“ Jungtinėje Karalystėje. Jo darbai buvo pristatyti daugelyje tarptautinių grupinių parodų: „About the Trees“ Paulo Klee centre (ZPK) Berne (2016), „City Without Walls: Vilnius“ Liverpulio bienalėje (2010), „Lunar Distance“ muziejuje „De Hallen“ Harleme (2009) ir X Baltijos tarptautinio meno trienalėje „Miesto istorijos“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2009). 2017 m. Landzbergo projektas „R“ eksponuotas Lietuvos paviljone tarptautinėje Venecijos meno bienalėje.

Menininko dalyvavimą San Paulo bienalėje iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.