Šiuo metu vyksta kapitalinis ŠMC pastato remontas. Kviečiame sekti ŠMC parodų ir renginių programą kitose erdvėse.

Šiuolaikinio meno centras ruošia naują edukacinę programą ir kviečia dalintis prisiminimais!

Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) jau netrukus minės savo 32-ąjį gimtadienį. Nuo 1992 metų iki dabar ŠMC surengė šimtus parodų, eksponavo tūkstančius šiuolaikinio meno kūrinių. Per šį laiką ŠMC lijo medumi (Hans Hamid Rasmussen, instaliacija „Medutekis“, 1998), centras virto grožio salonu (Patricija Jurkšaitytė ir Leila Kasputienė, projektas „Grožio laboratorija“, paroda „Nekaltas gyvenimas“, 2000) ar automobilių garažu (Artūras Raila, „Roll Over Museum / Live“, personalinių parodų ciklas Emisija, 2004). O kokia paroda ar meno kūrinys per šiuos 32 ŠMC gyvavimo metus labiausiai įsiminė jums?

Ar patyrėte įsimintinų akimirkų Šiuolaikinio meno centre? Galbūt jums įstrigo kokia nors paroda, meno kūrinys ar renginys? O gal tiesiog turite unikalią istoriją, susijusią su šia vieta? ŠMC komanda nori išgirsti jūsų istorijas! Kviečiame dalintis jums labiausiai patikusiomis, šokiravusiomis ar dėl kitų priežasčių įsiminusiomis patirtimis Šiuolaikinio meno centre. 

Parodų ar tikslių kūrinių pavadinimų žinoti nebūtina. Galite juos aprašyti abstrakčiai ar pateikti vizualiai iš asmeninio archyvo. Galbūt prisimenate spalvas, kvapus, garsus ar jausmus, kuriuos patyrėte? Kiekvienas jūsų prisiminimas yra brangus ir svarbus. Jūsų istorijos taps naujos, pojūčiais grįstos edukacinės programos dalimi, kuri bus pristatyta kartu su naujai atsiveriančiu ŠMC pastatu! Pasakojimai prisidės prie Šiuolaikinio meno centro istorijos atkūrimo ir naujų, įkvepiančių patirčių kūrimo visiems lankytojams.

Kaip pasidalinti savo istorija?

– Užpildykite pateiktą anketą, arba aprašykite savo istoriją ir atsiųskite ją el. paštu [email protected]. Galite naudoti bet kokią formą: pasakojimą, esė, laišką ar net eilėraštį.

– Jei turite nuotraukų, piešinių ar kitų vizualinių medžiagų, kurios iliustruoja jūsų prisiminimus, prašome pasidalinti jomis. Vizualiniai pasakojimai dažnai kalba daugiau nei žodžiai.

– Jei jums patogiau, galite įrašyti savo pasakojimą garso ar vaizdo formatu.

Jūsų istorijų lauksime iki liepos 15 d. 

 

Titulinė nuotrauka: Parodos „Emisija 2004: Artūras Raila. Roll Over Museum / Live“ vaizdas.