Šiuo metu vyksta kapitalinis ŠMC pastato remontas. Kviečiame sekti ŠMC parodų ir renginių programą kitose erdvėse.

ŠMC skaitykla keliasi į naujas erdves

Birželio 14 d. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykla atvers duris į naujas savo erdves, įsikūrusias Pasažo skersgatvyje prie Filharmonijos. „Kadangi Šiuolaikinio meno centro pastatas šiuo metu uždarytas dėl rekonstrukcijos darbų, o parodos rengiamos kitose ekspozicinėse erdvėse, norėjome užtikrinti, jog ŠMC skaitykla, kuri yra neatsiejama ŠMC dalis, taip pat išliktų atvira ir prieinama. ŠMC skaityklos perkėlimu siekiame sudaryti galimybę lankytojams ir toliau mėgautis šiuolaikinio meno apžvalgomis iš Lietuvos ir pasaulio, naujausia kritine teorija, Lietuvos šiuolaikinį meną apžvelgiančiais leidiniais bei specialiai ŠMC skaityklos kuruojama renginių programa. Naujose erdvėse lauksime savo lojalių skaitytojų, o tuo pačiu, kviesime užsukti visus smalsaujančius, dar neatradusius ŠMC skaityklos įdomybių.“ – teigia Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas. 

Nuo pat ŠMC skaityklos atidarymo 2009 m. čia galima rasti kviestinių svečių – menotyrininkų, grafikos dizainerių, rašytojų ar šiuolaikinio meno institucijų sudarytus rekomenduojamų knygų rinkinius. Būtent tokia knygų selekcija, naujos skaityklos atidarymo vakarą, pasidalins Vilniuje kurianti grafikos dizainerė Gailė Pranckūnaitė. Jos sudarytame rinkinyje lankytojai ras margą pluoštą įdomių leidinių: nuo XIX a. prancūzų poeto Arthur Rimbaud eilių rinktinės „A Season in Hell“ iki Tokijo žurnalo „Street“ kvietimu išleistų belgų mados namų Maison Martin Margiela 1989-1999 m. kolekcijų tomų. Kaip sako Pranckūnaitė, ši kolekcija – lyg vienas didelis koliažas, kuriame tarpusavyje pinasi spausdinti vaizdai bei tekstų kuriami menami vaizdiniai. Kartu su knygų rinkiniu, lankytojams ji pristatys ir savo kūrybos archyvus, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama eksperimentinei tipografijai. Grafikos dizaino tematiką vasaros eigoje pratęs ŠMC skaityklos erdvėse įsikursianti kelių savaičių trukmės savilaidos studija „Publication Studio Vilnius“. Šio projekto metu menininkai turės galimybę atsispausdinti savo popierinių darbų pavyzdžius, įgyvendinti savilaidos projektus, susipažinti su spaudos ir platinimo galimybėmis. 

Tolimesnę renginių programą kviečiame sekti mūsų internetiniame puslapyje ir socialinių tinklų paskyrose, o vasaros dienas papuošti skaitymo įdegiu, apsilankant naujoje miesto erdvėje. „Kuriant naująją ŠMC skaityklos erdvę norėjome sukurti vietą, kurioje būtų ne tik galimybė atvirai ir patogiai susipažinti su šiuolaikinio meno knygomis ir ŠMC sukauptais įspūdingais leidinių archyvais, tačiau, kartu, siekėme, jog tai būtų ypatingai jauki, stilinga bei įgalinanti erdvė. Liežuvį primenantis raudonų stalų archipelagas ir naujame ŠMC skaityklos grafiniame ženkle naudojama šmaikšti S formos gyvatė, tikimės, padrąsins miestiečius užsukti, apsižvalgyti ir pradėti arba pratęsti pažintį su šiuolaikinio meno literatūra“ – pasakoja skaityklos kuratorė Justina Zubaitė-Bundzė. 

Naujasis skaityklos interjeras buvo patikėtas interjero dizainerei Kotrynai Gurskaitei, kuri pritaikė draugiškus gamtai kūrybos principus: derino naujos erdvės detales su ankstesnės ŠMC skaityklos objektais bei didelę dalį interjero detalių prikėlė antram gyvenimui. Visa tai, savo akimis, kviečiame pamatyti jau šį antradienį, 19 val., adresu Aušros vartų g. 5 / Pasažo skg.. Renginio muzikine atmosfera rūpinsis ŠMC skaityklos draugai – bendruomenės radijas „Radio Vilnius“.

ŠMC skaityklos darbo valandos:
I, II, IV, V –  nuo 11:00 iki 19:00
III – nuo 14:00 iki 21:00