Tai kūrybingam garso klausymui paruoštas šešiakampis kambarys, kuris gali būti įrengiamas įvairiose vietose ir situacijose. Jame garso menininkas Andrius Rugys gyvai pristato per dešimtmetį atliktus garso įrašus – miesto triukšmą, gamtos šnaresius, žemės plutos vibracijas, žmonių pasakojimus ir t.t. Garsų muziejus nuolat pildomas besikeičiančios jo aplinkos įrašais. Iki šiol jis jau buvo pristatytas A. Mončio muziejuje Palangoje, Dizaino savaitgalyje Vilniuje, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

Kviečiame apsilankyti „Garso koryje“ ŠMC skaitykloje darbo dienomis nuo 12 iki 19 valandos.

Specialūs renginiai:

2011 09 30, 18:00
„Garsuotės gamta: paskaita aplink garsą“

2011 10 04, 16:00
„Garsuotės mankšta“
Klausą žadinantys fiziniai ir minties pratimai, ekskursija po miestą ir įspūdžių dalijimasis žodžiais, garsais ir piešiniais.

2011 10 05, 12:00
„Garso kūnas ir jo sodas“
Visi norintys dalyvauti kviečiami atsinešti garsą skleidžiančius daiktus: susitikimo metu bus kuriami ir gaminami instrumentai ir mikrofonai, tyrinėjamas jų skambesys ir atliekamas bendras koncertas-repeticija.

Daugiau informacijos apie „Garso korį“: http://www.pb8.lt/pb8.php?l=lt&n=281

Mokykloje vaikams užduodama mįslė apie A, B ir vieną kintantį nežinomąjį. Ji skamba taip: palubėje kabėjo A ir B. A nukrito, B sudužo, kas liko? Mįslė įmenama pastebėjus, kad „ir“ jungia ne sakinio dalis, o palubėje kabančius objektus. Be to, žodelis „ir“ mįslėje tuo pačiu metu yra matomas, skaitomas ir įsivaizduojamas, arba, kitaip tariant, egzistuoja trys „ir“. Išeitų, kad jei iš mįslės išimtume skaitomą (arba užrašytąjį) jungtuką, vis tiek liktų matomas ir įsivaizduojamas žodeliai.

Skaitydami mes jungiame tai, kas matoma, ir tai, kas įsivaizduojama, todėl kai matome, įsivaizduojame, o kai įsivaizduojame, šventai tikime, kad matome. Kiekvieną realybės sferą sudaro tekstas (ženklų sistema). Tačiau tik skaitymas iš naujo sujungia vaizduotės ir regimybės laukus. Taip paaiškėja, kad tekstas yra grynas reflektavimas, knygos ir kiti skaitiniai yra veidrodžiai, o skaityklos ir bibliotekos yra veidrodžių muziejai ir eksperimentų su realybe namai. Skaitykloje garso korį įkurdinęs Andrius Rugys sako, kad judėdamas veidrodžių aplinkoje, garsas keičiasi „į kažką nežinoma“…