Šiuolaikinio meno centras džiaugiasi galėdamas pakviesti moksleivių grupes dalyvauti edukacinėse programose ir ekskursijose po šiuo metu veikiančias parodas:

„Atminties mozaika“

Lenkų kilmės menininkės Marios Lobodos parodoje „Švytinti švytinti švytinti sutinku savo pralaimėjimą“ susipina dvi, kartais nesąmoningai painiojamos, istorijos sąvokos reikšmės: istorija kaip subjektyvus ir gyvas pasakojimas, perduodamas iš lūpų į lūpas norint pasidalinti patirtimi bei istorija kaip mokslas, tiriantis praeities įvykius ir siekiantis atskleisti faktus. Kūrėja naudoja archeologijai būdingus tyrinėjimo metodus, pasitelkia užmirštus mitus, iš fragmentų bei nuotrupų kuria buvusią didybę suponuojančių statinių griuvėsius bei architektūrą, provokuojančią kartais nepastebimai atlikti neįvardintai religijai skirtus ritualus. Ekskursijos metu aptarsime parodoje pristatomus eksponatus ir diskutuosime, kaip atmintis bei lūkesčiai veikia mūsų istorijos interpretacijas, kas yra ir kaip mūsų gyvenimo detalėse iš naujo aktualumą įgauna „amžinieji“ žmonijos klausimai. Edukacinės užduoties metu moksleiviai bus kviečiami sukurti mozaiką, kuri įprasmins pačių sukurtą pasakojimą taip, tarsi ją norėtume papasakoti kažkam iš tolimos ateities.

Edukacinis užsiėmimas skirtas visų amžiaus grupių moksleiviams.

„Žvilgsnis kaip pieštukas“

Patricijos Jurkšaitytės solo parodoje „Nacionalinė portretų galerija“ pristatoma nauja menininkės tapybos darbų serija, kurią sudaro 12 jaunų moterų portretų, nutapytų renesansinės tapybos estetikos rėmuose. Įsižiūrėjus atidžiau, paveikslai ima kalbėti žiūrovui, tačiau ne apie tai, kas juose vaizduojama, tačiau apie tai, ko juose stinga. Nepaisant tiksliai atkurtos modelių anatomijos bei fizinio kūno bruožų, modelių tapatybė ir gyvenimo istorija nėra atskleidžiama. Žiūrovui nepavyksta susidurti su šių nutapytų moterų žvilgsniais – jie tarsi skrieja pro šalį. Jos buvo tapomos bestebėdamos savo atspindžius veidrodyje, tad žiūrovams siūloma perspektyva prasideda tarsi šio veidrodžio viduje. Tokiu būdu paveiksluose vaizduojamų moterų atvaizdai yra ne eksponuojami, o susiduria su savimi pačiais, skatindami mąstyti apie tai, kaip sukurtas atvaizdas santykiauja su daiktu, kurį jis vaizduoja. Ekskursijos metu kalbėsime apie tai, kaip kuriamas žmogaus paveikslas ne tik drobėje, tačiau ir viešumoje ar mūsų kasdieniniame gyvenime ir kaip jis gali skirtis nuo to, kaip ‚yra‘ iš tiesų. Žaisdami žaidimą, kurio metu pasidalinę į grupes vienas kitą paversime gyvosiomis skulptūromis diskutuosime apie tokių neatitikimų priežastis bei pasekmes.

Edukacinis užsiėmimas skirtas visų amžiaus grupių moksleiviams.

„Stebėtojai”

Indrės Šerpytytės parodoje „Patyrimo nebuvimas“ pristatomas kūrinys „2 spalvos sekundės“, prasidėjęs nuo „Google“ paieškoje įvestų žodžių „ISIS beheadings“ (ISIS galvos nukirtimai). Informacija apie šios teroristinės organizacijos vykdomą smurtą plačiai paplito žiniasklaidoje nuo 2014 metų. Viena vertus, ši medžiaga savo turiniu atstumia ir verčia nusukti žvilgsnį šalin, kita vertus, medijos priemonių ji yra estetizuojama, ja dalinamasi interneto diskusijų forumuose bei ją perpublikuoja įvairūs leidiniai. Prieš paieškos sistemai atveriant vaizdus, porą sekundžių yra rodomos tik šiuose paveikslėliuose dominuojančios spalvos: geltona ir balkšva už kurių slypi dykumos smėlis, melsva nurodanti į dangaus mėlį, ryškiai oranžinė ir juoda būdinga aukų ir jų budelių rūbams. Šios spalvos menininkės kūrinyje tampa nepabaigiamo monumento dalimi. Ekskursijos metu diskutuosime apie mūsų kultūroje vyraujančias smurto vaizdavimo formas bei savo pačių reakcijas į jas, o edukacinės užduoties metu pasitelksime spalvas ir žaisime socialinį žaidimą, kuris padės mums įvardinti su smurtu ir jo vaizdavimu kylančias problemas ir galimus jų sprendimo būdus.

Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresnių klasių moksleiviams.

Moksleivių grupės kviečiamos registruotis į ekskursijas po parodas ir edukacinius užsiėmimus iki 2017 m. vasario 24d. antradieniais–penktadieniais nuo 12 iki 17 val. Moksleivių grupėms ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai nemokami.
Išsamesnė informacija ir registracija tel. +37068265010 bei el. paštu [email protected].