Lt / En
Viktorija Rybakova, tyrimo „Pojūčių geografija“ pristatymas
2018.10.18 18 val.
Ketvirtadienį, spalio 18 d., 18 val. ŠMC kino salėje

Viktorija Rybakova pristatys savo emocinio intelekto tyrimus. Pasitelkdama žmogaus anatomijos, neurobiologijos ir filosofijos stebėseną menininkė kels klausimą: ką iš tiesų reiškia klausyti savo širdies? Savo tyrimu Rybakova nori praplėsti jausmų sampratą, stebėdama žmogų kaip kompleksišką emocinį ir racionalų darinį.

Savo paskaitoje filosofė Danielle Macbeth yra pasakiusi, kad „biologija gali paaiškinti, bet ne pateisinti būdus, kuriais mes vieni su kitais siejamės. Todėl vieni kitiems padedame kalbėdami, ką reiškia būti vienu iš mūsų. Mums reikia identifikuoti dalykus, nes nieko savaime duoto ir įtvirtinto nėra. Kai pasidarome racionalūs, pasaulis įgauna reikšmę.“
Viktorija Rybakova yra nepriklausoma menininkė, architektė ir tyrėja. Ji tyrinėja žmogaus kūną ir istoriją akademiniame ir meniniame laukuose. Šiuo metu Rybakova domisi neuromokslais, erotiškumo istorija ir mūsų naudojamų kalbų dekodavimu per atidų kūno audinių stebėjimą.

Viktorijos Rybakovbos paskaita yra parodos „Laukiant kito atėjimo“ pirmosios dalies Vilniuje uždarymo programos, kuri vyks ŠMC spalio 18 d. nuo 18 val. iki 23 val., renginys. Antroji šios grupinės parodos dalis, kurioje Viktorija Rybakova pristatys kitą „Pojūčių geografijos“ instaliacijos versiją, bus atidaryta Varšuvoje spalio 25 d.

„Laukiant kito atėjimo“ – tai dviejų dalių paroda, organizuojama ŠMC Vilniuje ir Zamek Ujazdowski šiuolaikinio meno centro Varšuvoje.
Kalendorius
Šiuolaikinio meno centro edukacinė programa gruodžio – sausio mėnesiais
Quinn Latimer. Turi rasti savo formą
Išskirtinio dizaino knygos iš viso pasaulio, 2018
„Tindirindis 2018“ pristato: Trumpametražių eksperimentinių animacinių filmų programa 08EX - „Eksperimentinė forma T“
Godos Palekaitės eksponato „Reklamuojant anarchizmą“ lankymas
Knygos „Socialinės tikrovės mediacija: kultūra, politika ir visuomenė“ pristatymas
Archyvas