Lt / En
Šiuolaikinio meno centro edukacinė programa rugsėjo – spalio mėnesiais
2018.09.03-10.18
Šiuolaikinio meno centras pradeda naują parodų sezoną ir kviečia vaikų ir jaunimo grupes į ekskursijas bei kūrybinius užsiėmimus. Pristatome tris naujas parodas, kuriose yra liečiamos tokios temos kaip laikas ir istorija, tautinis ir asmeninis identitetas, besikeičiantis technologijų ir žmogaus santykis, bei daugelis kitų.

Kiekvieną užsiėmimą sudaro gido vedama ekskursija ir kartu su juo atliekama kūrybinė užduotis.
Bendra užsiėmimo trukmė – nuo 60 iki 90 min.

Laukiant kito atėjimo
2018.09.03-10.18


Šioje grupinėje parodoje tyrinėjamas dviejų artimai susijusių, tačiau taip pat ir skirtingų Lietuvos ir Lenkijos valstybių santykis ir jo įtaka žmonėms, kultūrai bei meninei kūrybai. Žiūrovai kviečiami atsidurti nevienalytėje, kupinoje mikroistorijų bei sapnų erdvėje, kurioje atsiveria dar nepažinti žmonių tapatybių žemėlapiai. Čia susiduria kiekvienam pažįstama kasdienybė ir joje užsimiršę, tačiau vis dar gyvi ritualai. Kiekvienas šioje parodoje dalyvaujantis menininkas savo kūriniais ne tiek perpasakoja minėtos erdvės praeitį, tačiau siūlo, pranašauja ir spėja ateities perspektyvas.
Ekskursijos metu mokysimės skaityti parodoje esančius meno kūrinius, diskutuosime apie savo bei kitų tapatybę ir mokysimės atrasti kaip, nepaisant skirtumų, galime atrasti būdą sugyventi ir kurti kartu. Vėliau ekskursijos dalyviai, atsižvelgdami į jos metu analizuotus kūrinius, bus kviečiami atlikti kūrybinę užduotį, kurios metu tapsime ne tik šios parodos stebėtojais, tačiau ir jos dalimi.

Daugiau informacijos apie parodą rasite ČIA

Simon Dybbroe Møller. Viduramžiai
2018.09.07–2018.10.18


Viduramžiai folklorinėje sąmonėje yra suprantami kaip tamsos, feodalizmo, invazijų, prietarų ir maginio santykio su tikrove kupinas laikas. Dėl šios priežasties jie – galbūt nepelnytai – tapo kvailybės, žiaurumo ir užmaršties sinonimu, kurį dažnai asocijuojame su praeitimi. Tačiau, tuo pat metu, tai – daugelio ieškojimų, atradimų ir įvairovės kupini amžiai, kurių pėdsakas mūsų pasaulėvaizdyje juntamas iki šiol. Danų menininkas Simonas Dybbroe Møller savo solo parodoje siūlo pažvelgti į Viduramžius kaip kiekvieną anksčiau ar vėliau ištinkančią dvasinę būseną, apipintą prietarais, lūkesčiais bei dengiamą nežinios šydo kaip ir minėtas istorinis laikotarpis.
Ekskursijos metu pasinersime į turtingą menininko vizualinę kalbą ir susipažinsime su jo naudojamais įvaizdžiais bei archetipais, mėginsime pasivyti parodoje lakstančius manekenus bei žiūrėsime video filmus, eksponuojamus net ant krovininio keltuvo. Tuo tarpu po ekskursijos vyksiančios kūrybinės užduoties metu mėginsime įsijausti į parodoje atrastus personažus ir parodą papildysime savo pačių pasakojimais.

Daugiau informacijos apie parodą rasite ČIA

Diogo Evangelista. Besisukantis ratas
2018.09.14–2018.10.18


Šioje portugalų menininko parodoje tyrinėsime, kaip besikeičianti buitis, persunkta vis sudėtingesnių technologijų, keičia suvokimą apie esmines gyvenimo kategorijas – laiko tėkmę, neišvengiamą mirtį bei egzistencijos prigimtį. Parodoje apžiūrinėsime skulptūrines instaliacijas, kuriose peržengiama riba tarp žmogaus kūno suvokimo ir to, ką esame linkę laikyti mechaniniu prietaisu – judančiu, tačiau negyvu daiktu. Tokiu būdu šioje interaktyvioje bei įtraukiančioje parodoje mėginsime geriau suprasti save ir nuolat besikeičiančias mūsų aplinkos formas.
Ekskursijos metu pasinersime į menininko mums siūlomą išgyventi pasakojimą. Stebėsime ne tik objektus, esančius parodų salėje – kūrybinės užduoties metu ŠMC Skulptūrų kieme žvelgsime į niekad nesibaigiantį skaitmeninį saulėlydį. Mėginsime įsivaizduoti, koks pasaulis galėtų būti po pasaulio pabaigos, ir kaip jis galėtų atrodyti, jei būtų kuriamas naujai.

Daugiau informacijos apie parodą rasite ČIA.

Jaunimo ir moksleivių grupės kviečiamos registruotis į ekskursijas po parodas ir edukacinius užsiėmimus antradieniais – penktadieniais nuo 12 iki 17 val. Ekskursijos grupėms, renginiai ir edukaciniai užsiėmimai yra nemokami.

Išsamesnė informacija ir registracija tel. +37068265010, el. paštu edukacija@cac.lt bei www.cac.lt.

Kalendorius
Kvietimas kūrėjams
Menininkų kalendoriai 2021
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Archyvas