Nužengęs į septintojo Pragaro rato pakraštį Dantė regi kenčiančius palūkininkus, ant kurių kaklų kabo maišeliai, papuošti herbais – šeimų, kurioms šie priklauso, emblemomis. Palūkanos iki XIII a. vidurio krikščioniškoje Europoje laikytos vogtais pinigais, nes buvo manoma, kad jos uždirbamos ne darbu ar mainais, o tiesiog laukiant, t.y. leidžiant laiką, kuris, kaip manyta, gali priklausyti tik Dievui. Palūkininkams buvo svarbu padaryti laiką kiek galima labiau apčiuopiamu ir reguliariu – juk bet kokiai investicijai būtina bent iš dalies numatyti ateitį. Kaip tik tuo metu pradėta konstruoti tokius prietaisus kaip , kuris dalina laiką į vienodus intervalus.
Abstrakcija yra ir veikiama pasaulio, ir pažini – tai konkreti realybės dalis, kuri egzistuoja ir kuria dalijamasi įvairiuose kontekstuose, skirtingo sudėtingumo lygmenyse. Abstrakcija ir tikrovė matomos, galiausiai, kaip dvi gan netoli viena nuo kitos nutolusios savybės.
Džiaugiamės galėdami pakviesti jus į Gintaro Didžiapetrio parodą „Spalva ir prietaisas“.
Parodą lydi kino filmų ir renginių programa, jos metu pasirodys du nauji leidiniai: menininko knyga „Color and Device“ ir ketvirtasis žurnalo „The Federal“ numeris.
Parodoje pirmą kartą bus galima pamatyti visą Gintaro Didžiapetrio 16 mm formato filmų trilogiją, kurią sudaro filmai „Optiniai įvykiai“ (2010), „Bizantinė vieta“ (2011) ir „Tranzitas“ (2013). Filmas „Optiniai įvykiai“ visą parodos laiką bus rodomas Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, lankytojai priimami iš anksto susitarus telefonu: 8 5 2791644).
Skirtingos šios parodos versijos šiemet bus parodytos Antverpeno Objectif Exhibitions meno centre Belgijoje ir Villa Croce šiuolaikinio meno muziejuje Genujoje, Italijoje.
PARODOS RENGINIAI IR KINO PROGRAMA
Parodos atidarymas: balandžio 5 d., penktadienį, 18:00
Parodos atidarymo vakaras „CD“: ŠMC kavinėje nuo 22:00 (muzika: Matas Synthsoulsizer, Požemis, Gintaras Didžiapetris)
Šeštadieniais ir trečiadieniais parodos metu:
Balandžio 13 ir 17 d.: Roberto Rossellini filmas „Šv. Pranciškaus žiedai“ (1950) ŠMC Kino salėje
Balandžio 20 ir 24 d.: Fredericko Wisemano filmas „Parduotuvė“ (1983) ŠMC Kino salėje
Balandžio 27 ir gegužės 1 d.: Ermanno Olmi filmas „Il Posto“ (1961) ŠMC Kino salėje
Gegužės 4 ir 15 d.: Woody Alleno filmas „Zeligas“ (1983) ŠMC Kino salėje
Gegužės 8 d.: žurnalo „The Federal“ ketvirtojo numerio pristatymas
Gegužės 11 d.: Gintaro Didžiapetrio filmo „Bizantiška vieta“ (2011) pristatymas su Franko O’Hara poezija ŠMC Didžiojoje salėje, dalyvaujant Matthew Gregory. Filmas parodos erdvėje bus demonstruojamas tik vieną dieną.
Gegužės 18 d.: Michailo Kalatozovo filmas „Vinis bate“ (1930) ŠMC Kino salėje
Kino seansai ir renginiai nemokami.