Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) kviečia Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) studentus dalyvauti ŠMC inicijuojamoje edukacijos programoje. Projektas skirtas įvairių sričių studentams, norintiems praplėsti savo tyrimų lauką, atrasti sąsajas tarp šiuolaikinio meno ir tarptautinių santykių bei politikos mokslų. Dalyvauti kviečiami motyvuoti studentai, nepriklausomai nuo to, kuriame kurse ar studijų pakopoje šiuo metu yra.
Susitikimų metu bus tiriami politiniai, socialiniai ir kultūriniai įvairių ŠMC projektų aspektai. Studentai dalyvaus diskusijose, lankysis parodose, įsitrauks į eksperimentinius, kūrybinius procesus. Programoje juos lydės mentoriai Vytenis Burokas ir Jogilė Ulinskaitė.
PROGRAMOS TRUKMĖ: 2022 m. spalio–lapkričio mėn.
(8 susitikimai / užsiėmimai, 16 ak. valandų, susitikimų diena – ketvirtadienis)
GRUPĖ: 10–15 VDA ir 10–15 VU TSPMI studentų.
Kviečiame registruotis studentus iki 2022 m. spalio 12 d. atsiunčiant savo motyvacinį laišką (iki 900 ženklų) laiško temoje įrašant PROGRAMA STUDENTAMS_(aukštosios mokyklos pavadinimas)_(Vardas Pavardė) el.paštu: [email protected].
2020 m. programos alumni atsiliepimai:
Denisas Kolomyckis (VDA):
„Procesai egzistuojantys meninėje kūryboje ir meno istorijoje yra tiesiogiai susiję su socialiniais elementais. Bendros dirbtuvės tarp meno specialybių ir politikos mokslo studentų praskleidžia „paslapties širmą“ apie tai, kokie metodai yra naudojami procesams analizuoti bei kvescionuojamų reiškinių interpretacijai. Politinė filosofija inkorporuoja idėjinį naratyvą veikimui, o meninė praktika įvietina psichologinį bei teorinį tūrį.
Atrodytų, jog tolimų specialybių apjungimas bendram darbui yra sudėtingas procesas, tačiau taip toli gražu nėra, kai koordinuotai aptariamos socialinio teisingumo temos iš skirtingų perspektyvų ieškant bendro vardiklio tarp teorijos ir praktikos.“
Kotryna Karyznaitė (VU TSPMI):
„ŠMC edukacijos programoje atsiradau idealiu laiku – kaip tik tada trauką link šiuolaikinio meno jaučiau itin stipriai, tarsi būčiau šiek tiek užstrigusi TSPMI žodyne, kai mane taip domino kiti.
Edukacijos programos procese atėjo mane nuraminęs supratimas, kad neturėsiu rinktis vieno ar kito: meno ir politikos procesai yra neatsiejami ir itin tampriai vienas kitą veikiantys. Dabar tai jau laikau savaime suprantamu dalyku, bet tada patyriau labai didelį atradimo džiaugsmą. Toliau savo studijose ir darbuose šalia jų gilinuosi į šią tarpusavio priklausomybę ir nežadu sustoti. Taip pat, kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad ateitis (o jau ir dabartis) yra tarpdisciplininė, tad labai rekomenduoju tiek TSPMI, tiek VDA studentams susitikti Šiuolaikinio meno centre, diskutuoti, atrasti sąlyčio taškus ir, išties, pažinti svetimus žodynus. Šis procesas gali atvesti į įdomius ir bendrus projektus ar bent turtingus pokalbius.“
Jeigu turite klausimų kreipkitės adresu – [email protected]