Kviečiame pažinti vieną iš trijų Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) vasaros programos parodų – „Sienos yra naktiniai gyvūnai / Borders are Nocturnal Animals“ – kuratorių vedamose ekskursijose!

Ekskursijų datos:

  • Birželio 14 d. 14 val. ekskursija vyks anglų kalba su parodos kuratorėmis Neringa Bumbliene ir Émilie Villez.
  • Birželio 17 d. 18 val. ekskursiją lietuvių kalba ves kuratorė Neringa Bumblienė.
  • Liepos 15 d. 18 val. ekskursiją lietuvių kalba ves kuratorė Neringa Bumblienė.

SVARBU:

  • Kaina: 4 Eur ir lankytojo bilietas. Vietų skaičius ribotas, todėl pirmenybė teikiama internetu bilietus įsigijusiems lankytojams. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto.
  • Jei nesusirenka pakankamas dalyvių skaičius, ekskursija gali būti atšaukta likus 24 valandoms iki jos pradžios. Apie ekskursijos atšaukimą būsite informuoti el. paštu, kurį nurodysite bilieto pirkimo metu. Neįvykus ekskursijai pinigus bus galima susigrąžinti arba bilietą iškeisti į kitą ekskursiją.  

 

Paroda „Sienos yra naktiniai gyvūnai / Borders are Nocturnal Animals“ pirmąsyk buvo pristatyta 2024 m. rudenį meno erdvėse KADIST ir „Palais de Tokyo“ Paryžiuje, Lietuvos sezono Prancūzijoje kontekste. Šį kartą paroda parengta bendradarbiaujant su KADIST ir apima gausų šios meno organizacijos kolekcijos kūrinių rinkinį, taip kuriant dialogą su pirmosiose parodose Paryžiuje pristatytais darbais.

Šio projekto išeities taškas – geopolitinė suirutė, sukelta Rusijos karo Ukrainoje. Parodoje tyrinėjama Lietuvos ir ją supančio regiono kolonijinė istorija, įpinant ją į platesnį tarptautinį naratyvą ir išryškinant tarpusavio sąsajas. Koks normalumas įmanomas tebesitęsiančio konflikto kaimynystėje, praėjus trejiems metams nuo plataus masto invazijos pradžios gyvai stebint pasikartojančią istoriją? Parodoje atskleidžiamos skirtingų pasaulio regionų istorijos, ilgą laiką užgožtos dominuojančių galios diskursų.

Kalbėdamos apie šią parodą, kuratorės Neringa Bumbliene ir Émilie Villez atkreipia dėmesį, kad „paroda Vilniuje yra visiškai naujas darinys. Nors projektas prasidėjo Paryžiuje, čia jis išaugo į daug didesnį ir geografiškai platesnį organizmą. Parodos šerdį sudaro tie patys menininkai kaip ir Paryžiaus parodose, tačiau sąrašą papildėme dar dukart tiek naujų vardų. Atidžiai peržvelgėme ir pradinės grupės kūrinius: kai kurie lietuvių menininkai, pavyzdžiui, Algirdas Šeškus ir Andrius Arutiunian, Vilniuje pristatys Paryžiuje nerodytus darbus.“