Gruodžio 12 d., penktadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje
„Mobilios skulptūros“ – tai 2009–2014 m. vykęs Juozo Laivio projektas, kuriame menininkas tyrinėjo meno galimybes viešosiose erdvėse. Ypatingą dėmesį jis skyrė mažiems Lietuvos miesteliams ir jų gyventojams, nors kai kurios skulptūros įgyvendintos ir Latvijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Rusijoje bei Šveicarijoje. Skulptūros kurtos ne tik konkrečioms erdvėms, bet ir istoriškai nereikšmingiems įvykiams, tad, pasak Laivio, projektą galima interpretuoti ir kaip tradicinių monumentų kritiką.
Skulptūros eksponuotos greta įvairių istorinių, archeologinių ir architektūrinių paminklų. Čia pat vyko ir diskusijos tarp kūrėjų, žiūrovų bei atsitiktinių praeivių, nevengta ir žiniasklaidos dėmesio. Projekto metu kūriniai tarsi pradėjo gyventi savarankiškai, nepriklausomai nuo savo kūrėjo; visgi „Mobilių skulptūrų“ kataloge atskleidžiami jų „gyvenimo įvykiai“ atliepia ir menininko dar prieš dešimtmetį išdėstytą „kūrybinės veiklos koncepciją“:
Savo kūrybos atraminiu tašku laikau veiksmą esamajame laike. Galimybė veikti yra neginčijamas dabarties įrodymas. Kadangi mes egzistuojame čia, kur gausu praeities įrodymų, o ateitis dar neįrodyta, tuomet galimybė modeliuoti įvykius dabar yra esminis veiksmas, galintis apibendrinti visą mano kūrybos problematiką.
Kurdamas „Mobilias skulptūras“ menininkas pasirinko putplastį tikslingai, kaip tipinę „plastiko epochos“ medžiagą. Anot Laivio, „akmens ir bronzos amžiai – jau praeitis, o ilgaamžiškumu šioms medžiagoms nenusileidžiantis plastikas yra mūsų dienų liudytojas ateities archeologams“.
Menininkas dėkoja rėmėjams, skulptūroms bei žiūrovams.
Renginys nemokamas.