Kodėl kai kurios idėjos yra nuoseklios ir suprantamos, bet nepadeda nieko nuveikti, o kitos – prieštaringos ir nederančios jokiame kontekste, bet pilnos energijos?

Jei, viena vertus, yra žinojimas ir visuomenė, tuomet kas yra kita vertus?

Kodėl, tarkim, visai skirtingi žmonės, mokslininkai ir namų šeimininkės kišo galvas į vieną ir tą pačią skylę paveikslėlyje su palmėmis?

ŠIAME pokalbyje Antanas Gerlikas užsimena apie tai, kad menas yra geras būdas įrodyti dalykus, kurių egzistavimo norėtum. Gali pasirodyti, kad ši mintis pernelyg pralaidi, tarsi ji galėtų reikšti ką tik nori, bet kažkas joje veikia. Galbūt meno kūriniai gali būti kuriami panašiu būdu kaip ir įvairūs instrumentai ar jutimo prietaisai? Tai yra: pradedant nuo modelio ar pavyzdžio, pasižiūrint, kaip pastarasis keičia aplinką, ir pagal tai modifikuojant patį pavyzdį. Galbūt taip darbuojantis ir judant nuo modelio prie aplinkos, nuo aplinkos prie patobulinimų ir t.t., po truputį nusistovi ir meno kūrinių, ir instrumentų poveikiai kartu su juos lydinčiais pojūčiais?

Regis, kad Antanas turėjo reikalų su visais šiais dalykais. Jo parodą kviečiame apžiūrėti ŠMC „viešbučio“ virtuvėje šeštadieniais ir sekmadieniais kovo 15–30 d. nuo 12 val. iki 20 val. Parodos lankymas nemokamas.

Kaip nueiti iki virtuvės galite sužinoti ŠMC bilietų kasoje. Kartais ten sutiksite ir Augustą Serapiną, kuris pasiūlys pasivaikščioti kartu.

Verta pamatyti ir pačią virtuvę. Makiažo spalva ją nudažė Laura Kaminskaitė, apšvietė ir išlenkė David Bernstein ir Sophia Holst; Viktorija Rybakova pagamino tabernakulį ar bažnyčią primenančią spintelę, o Alisa Ozerkina virtuvės baldus aprengė oda ir granitu.
Agata Erlacher virtuvėje surengs kelias vakarienes.

O šį sekmadienį visus kviečiame į pokalbį su Paulu Ellimanu apie Detroitą, paukščius ir raides. 18 val. ŠMC kino salėje. Šį renginį parėmė Britų taryba.

Paukščiai.

XII Baltijos trienalė tęsis iki 2015-ųjų pabaigos.