Gruodžio 21 d., penktadienį 19 val. ŠMC skaitykloje
Pokalbio, kuriame dalyvaus filosofas, ledi Anne Conway knygos „Seniausios ir naujausios filosofijos pradai“ (Jonas ir Jokūbas, 2018) vertėjas Laurynas Adomaitis, meno kritikė Jogintė Bučinskaitė ir rašytojai bei kuratorius Valentinas Klimašauskas metu Conway norės išgirsti, ar biologinis mobilumas svarbus mene. Tuo tarpu menininkai teirausis, ką reikia padaryti, jog pakeistum savo rūšį ir kas laukia po nuodėmės su žalčiu.
Apie: Anne Conway (née Finch) buvo XVII a. britų filosofė. Nepaisant to, kad buvo ir aukštuomenės dama, jai teko nedėkinga dalia. Nuo ankstyvos vaikystės ji kentė didžiulius galvos skausmus, kurie nesiliovė iki gyvenimo galo. Nesėkmingai bandant juos pagydyti, Conway teko savo kailiu išbandyti daugybę to meto medicinos perliukų – nepavykusią galvos operaciją, kurią atliko jos brolis, atšauktą trepanaciją, Valentine‘o Greatrakeso gydymą rankomis, ir daugkartinį apsinuodijimą gyvsidabriu. Galvos skausmus Conway dažnai kentė vienatvėje ir užsidariusi nuo likusio pasaulio. Greičiausiai ten ir gimė jos filosofija.
Conway kentė nuo ligos ir turėjo kovoti už savo išsilavinimą, nes buvo moteris, tačiau išsiugdė be galo originalų ir radikalų mąstymą. Ji sukūrė filosofinę sistemą, kuri peržengia vienos religijos ribas, įtvirtina etinius klausimus gyvūnų atžvilgiu (tiek žmogaus elgesio su gyvūnais, tiek gyvūnų elgesio su žmonėmis), paneigia antropocentrizmą ir suformuluoja plastiškos prigimties idėją – Conway manymu, individai gali pakeisti savo biologinę rūšį.
Apie: Valentino Klimašausko „Daugiakampis“ (Six chairs books, Kaunas, 2018), pirmiausiai, yra nuoroda į siužeto konstravimo būdą, tačiau juo paremta ir bendra personažų kūrimo, kalbinės struktūros logika. Įsivaizduokime siužetą, kaip socialinių tinklų srautą, kurio pranešimus sieja tik tai, kad jie kuria naująją daugialypę dabartį. Tūkstantį vardų turinčios ir nuolat savo išvaizdą keičiančios užsienietės para Vilniuje. Arba šunų ir kačių video taksi monitoriuose. Porėtoje miesto struktūroje tirpstantys personažai. Kai nėra nei išorės, nei vidaus. Slaptažodžio paieška balandžio pirmąją. Post-tiesos era ir slaptas CŽA kalėjimas Vilniaus pakraštyje. Mėlyna ir Žalia, jų santykių trigonometrija. Šiuolaikinio meno paroda, kuri praryja miestą. „Violetiniai“, paslaptingi miesto vartai. Skylėta Vilniaus tekstūra. Raktažodžiai ir plepalai, slaptažodis, skrydis.
Knygų leidybą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.
Renginys nemokamas, jį kartu organizuoja leidykla „Jonas ir Jokūbas“, „Six chairs books“ ir Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykla.
Vaizdas: Samuel Van Hoogstraten „The Netherlands Perspective View with a Woman Reading a Letter“, apie 1662-1667 m. Mauritshuis kolekcijos Hagoje, Nyderlanduose, nuosavybė