Tęsdamas 2009 metais kartu su artnews.lt ir Nacionaline dailės galerija organizuotą renginių seriją „Three Uses of the Knife“, Šiuolaikinio meno centras kviečia į susitikimus su Maria Fusco ir Raimundu Malašausku ŠMC skaitykloje.

Penktadienį, 2010 m. sausio 15 d. 18 val.

Maria Fusco: Kas aš esu? Pastabos apie rašymo meną
Londone gyvenanti rašytoja, redaktorė ir dėstytoja perskaitys trijų dalių paskaitą apie šių dienų rašymą ir jo vietą. Paskaitos metu ji pristatys ir savo pačios kūrybą bei savo įkurtą bei redaguojamą žurnalą „The Happy Hypocrite“, skirtą eksperimentinio rašymo menui.

Apie Maria Fusco: Gimusi Belfaste, šiuo metu ji yra Rašymo meno skyriaus vadovė Londono Goldsmith koledže ir pirmoji Whitechappel galerijos įsteigtos rezidencijos rašytojams dalyvė. 2009 metais Kadist meno fondas buvo pakvietęs ją į Paryžių kaip reziduojančią meno kritikę. Jos tekstai publikuojami daugelyje tarptautinių leidinių.

Šeštadienį, 2010 m. sausio 16 d. 18 val.

Raimundas Malašauskas: Rašymas, scenarijai ir biografija plačiąja prasme
Ekskursija į tris skirtingu metu vykstančius renginius: „Paper Exhibition“ (praeitais metais Niujorke vykusi paroda kaip knygos iš ateities adaptacija), „Hypnotic Show“ (laikina socialinė pažintinė struktūra – grupinė paroda, kuri egzistuoja tik užhipnotizuotų lankytojų galvose ir kuri jau buvo pristatyta San Franciske, Paryžiuje ir Amsterdame) ir „Clifford Irving Show“ (varjetė, inspiruotas mažiausiai dviejų fiktyvių biografijų ir skirtas personažų susitikimui su autoriais; jau pristatyta San Franciske, Paryžiuje ir Los Andžele). Dalyvauja keli autoriai ir personažai.

Raimundas Malašauskas 1995-2006 metais dirbo kuratoriumi Šiuolaikinio meno centre. Vienas geriausiai žinomų to meto jo projektų – kassavaitinė ŠMC televizijos laida, trejus metus kurta su šaukiniu „Kiekviena laida pilotinė, kiekviena laida – paskutinė“. 2007-2008 jis buvo vizituojantis kuratorius Kalifornijos meno koledže San Franciske, keletą metų dirbo Niujorko „Artists Space“ kuratoriumi. Jis yra Paryžiuje pastatytos operos „Cellador“ libreto bendraautorius. Daugiau informacijos adresu www.rye.tw

„Three Uses of the Knife“ – tai susitikimų su patyrusiais rašytojais, redaktoriais, kritikais ir mąstytojais serija. Renginiai skirti rašytojams, menininkams, kritikams ir visiems, kurie domisi rašymo menu. Renginių serijoje aptariami meno kritikos ir rašymo žanrai, formos, funkcijos ir strategijos. Serijos pavadinimas pasiskolintas iš Davido Mameto knygos „Three Uses of the Knife: On the Nature and Purpose of Drama“ („Trys peilio paskirtys: apie dramos prigimtį ir naudą“). Daugiau informacijos apie jau įvykusius renginius rasite www.cac.lt.

Iliustracija: Ketvirtojo žurnalo „The Happy Hypocrite“ numerio viršelis. Courtesy of Maria Fusco and Book Works.