Vasario 11 d., penktadienį, 18 val., ŠMC skaitykloje

Jei bienalių bumas paskutiniaisiais XX a. metais atvėrė galimybę dialogui tarp skirtingų meno kūrėjų, pirmąjį XXI a. dešimtmetį žymi nauji instituciniai modeliai, leidžiantys plėtotis profesiniams tinklams ir menininkų, kuratorių bei organizacijų bendradarbiavimui tiek regionuose, tiek tarptautiniu mastu. Tokių institucijų tyrimų ir veiklos programos skatina projektus, peržengiančius nacionalines bei geografines sienas ir besiremiančius bendra patirtimi bei praktika.

Aptardama pastarųjų vienerių metų Niujorko organizacijos „Independent Curators International” (ICI) edukacinę ir parodų programą, paskaitoje „Kuratorinės platformos ir profesiniai tinklai” šią tendenciją pristatyts ICI veiklos vadovė Kate Fowle. Tarp aptariamų projektų – logistikos prasme supaprastintų parodų modeliai, tokie kaip „FAX”, „Project 35” ir „Exhibitions in a Box” („Parodos, telpančios į dėžę”), bei ICI organizuojamos paskaitos, kuratorystės studijų programos, tyrimų projektai ir internetinė platforma, sukurti siekiant atspindėti ir tobulinti naujus tarptautinio bendradarbiavimo modelius.

Galimybę susitikti su Kate Fowle Vilniuje suteikė „Trust for Mutual Understanding” (TMU) – tiriamųjų Kate Fowle kelionių Rytų ir Centrinėje Europoje rėmėjas.

Paskaita vyks paskutiniąją ICI organizuotos parodos „Harald Szeemann: Documenta 5” ŠMC skaitykloje dieną.

Renginys nemokamas. Paskaita vyks anglų kalba.

Apie Kate Fowle

Kate Fowle yra Niujorko organizacijos „Independent Curators International” (ICI) veiklos vadovė. 2007-2008 m. ji buvo pirmoji Ullens centro kuratorė Pekine. 2002 m. drauge su Ralph Rugoff įkūrė Kuratorinės praktikos magistrantūros programą San Francisko Kalifornijos menų koledže, kuriai vadovavo iki 2007 m. Jos pastangomis programa sukūrė tinklą, siejantį daugiau nei 100 kuratorių, menininkų ir rašytojų bei tokius miestus kaip Paryžius, San Paulas, Johanesburgas, Kopenhaga, Pekinas, Vilnius, Frankfurtas, Tokijas, Londonas ir Mechikas. Kate Fowle yra viena iš tyrimo projekto „backroom” įkūrėjų. Nuo 2005 m. šis projektas Los Andžele, San Franciske, Paryžiuje, Mechike ir Orange County pristatė daugiau nei 70-ies tarptautiniame kontekste dirbančių menininkų archyvus. 1996-2002 m. ji buvo viena iš kuratorinio projekto „smith + fowle” direktorių, kūrė parodas ir projektus drauge su N55, Jeremy’iu Delleriu, Dario Robleto, Kerry’iu Jamesu Marshallu, Jimu Lambie, Henriku Plenge Jakobsenu, Robinu Rhode, Fiona Banner, Richardu Wentworthu ir kt. Iki to laiko ji dirbo Istburno Towner meno galerijos parodų kuratore.

Tarp naujausiųjų Kate Fowle kuruotų parodų – viena iš parodos „Greater New York” kintančių ekspozicijų PS1 meno centre Niujorke ir Stepheno Kaltenbacho ir Lee Lozano paroda Andrew Krepso galerijoje taip pat Niujorke 2010 m.; Matto Bryanso personalinė ir Fia Backstrom, Mario Garcia Torres bei Stepheno Kaltenbacho grupinė parodos Jack Hanley galerijoje Niujorke 2009 m.; parodos „Stray Alchemists” ir „Our Future” Ullens šiuolaikinio meno centre Pekine 2008 m.; bei „Real Life Magazine 1979-1990” Artists Space meno centre Niujorke 2007 m