Balandžio 18 d., pirmadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Komunizmo žlugimas 1989 metais buvo vienas iš faktorių, paskatinusių meno istorijos permąstymą. Įvykiai Rytų Europoje sutapo su apartheido žlugimu Pietų Afrikoje, autoritarinių, militaristinių režimų griūtimi Pietų Amerikoje ir didžiuliu susidomėjimu postkolonalizmo studijomis bei globalia ekonomika. Paskaitos „Meno istorijos rašymas po 1989-ųjų“ atspirties taškas – prielaida, kad „globalų posūkį“ mene ir kultūroje nulėmė po 1989-ųjų visame pasaulyje pastebimi istoriniai procesai. Piotr Piotrowski aptars postkomunistinio (post-totalitarinio) būvio globalumą, sąsajas tarp postkomunizmo ir postkolonializmo bei jų poveikį meno istorijos rašymui.

Piotr Piotrowski (g.1952) yra modernaus meno istorijos profesorius Adamo Mickiewicziaus universitete Poznanėje, 2009-2010 m. vadovavo Varšuvos Nacionaliniam muziejui. Pagrindinės jo domėjimosi sritys – Centrinės ir Rytų Europos socialinė ir politinė modernaus bei šiuolaikinio meno istorija. Piotrowski yra išleidęs knygas: „Avant-Garde in the Shadow of Yalta. Art in Central-Eastern Europe, 1945–1989“ (2009); „Art after Politics“ (2007); „Grenzen überwinded“ [Conquered Borders], kartu su Katja Bernhardt (2006); ir „Meanings of Modernism. Towards a History of Polish Art After 1945“ (1999). 2010 metais jis yra gavęs Igorio Zabelo apdovanojimą už kultūros ir teorijos plėtrą. Piotrowski gyvena ir dirba Poznanėje bei Varšuvoje.

Ši paskaita priklauso Europos humanitariniame universitete (www.ehu.lt) dėstomo kurso „Ko nemokė partija: neoficialus Rytų Europos ir Baltarusijos menas nuo atšilimo iki perestroikos“ paskaitų ciklui, kurį remia ERSTE Stiftung ir WUS Austria programa „PATTERNS_lectures“.

Paskaita vyks anglų kalba.