Penktadienį, lapkričio 28 d., 20 val. ŠMC kino salėje

Šioje paskaitoje Demos aptars atominį režimą ir jo santykį su valstybės įtaka gyvenimo ir mirties valdymui. Analizei pasirinktas 2012 m. Olotith grupės (Otolith Group) filmas „The Radiant“, pasakojantis apie Fukušimos katastrofą; paskaitoje bus aptariamos menininkų spekuliacijos katastrofos politikos, masinio naikinimo ir posthumanistinės ontologijos temomis. Vėliau bus atptariami Pietų Korėjos menininkų Moono Kyungwono ir Jeono Jonho, Jane ir Louise Wilsonų bei Dianos Thater Černobilio projektai, menininkės bei teoretikės Susan Schuppli darbai, skirti radiacijos temai, filosofų Ray‘jaus Brassiero ir Eugene‘o Thakerio mintys apie išnykimą ir pasaulį be mūsų.

Paskaita parengta pagal medžiagą, surinktą TJ Demoso knygai „Menas ir ekologija“, kuri pasirodys netrukus.

T.J. Demos nuo 2005 m. dėsto Londono universitetinio koledžo Meno istorijos fakultete. Jis rašo šiuolaikinio meno ir politikos temomis. Paskutinės jo knygos – „Migruojantis vaizdas: menas ir dokumentalumo politika globalinės krizės metu“ (The Migrant Image: The Art and Politics of Documentary During Global Crisis, Duke University Press, 2013) ir „Sugrįžimas į postkoloniją: kolonializmo šmėklos šiuolaikiniame mene“ (Return to the Postcolony: Specters of Colonialism in Contemporary Art, Sternberg, 2013). Šiuo metu jis yra vienas iš būsimo „Nottingham Contemporary“ meno centro projekto „Gamtos teisės: menas ir ekologija Amerikose“ kuratorių bei vienas iš kino peržiūrų serijos „Spektrai: vaidenimosi sinepolitika“, organizuojamos Reina Sofia muziejuje Madride, sudarytojų. 2015 m. pradžioje TJ Demos užims naują profesoriaus poziciją Santa Cruz miesto Kalifornijos universiteto meno istorijos ir vizualios kultūros fakultete.

Ši paskaita – tai vienas iš serijos „Elemento farmakokinetika“ renginių, kuriuos ŠMC drauge su kuratore Jennifer Teets organizuoja pilotinio XII Baltijos trienalės projekto „Prototipai“ rėmuose. Renginys nemokamas. Paskaita vyks anglų kalba.