Balandžio 1 d., penktadienį, 19 val. ŠMC kino salėje

Ko gero svarbiausias XX a. islamiškojo pasaulio leidinys „Molla Nasredin“, „kuris galėjo, norėjo ir turėjo”, buvo legendinis Azerbaidžano žurnalas, publikavęs iliustracijas, primenančias Kaukazo Honore Daumier’ą. Leidinys, kurį skaitė plati auditorija nuo Maroko iki Indijos, nagrinėjo lyčių lygybės, edukacijos, kolonializmo ir modernybės integracijos islame klausimus, kurie išliko tokie pat aktualūs šiandien kaip ir prieš šimtmetį, kai pasirodė pirmasis žurnalo numeris.

Renginyje „Molla Nasreddin: apkabink savo priešingybę“ vyks diskusija apie leidinio istorinį kontekstą, studijuojamas painaus konstrukto, vadinamo Kaukazu, atvejis, nagrinėjami antimodernumo figūros bei savicenzūros klausimai praeityje ir dabartyje.

„Slavs and Tatars“ (lt. Slavai ir totoriai) yra „polemikos ir intymių smulkmenų frakcija“, pašventusi savo veiklą teritorijai, plytinčiai tarp rytinės Berlyno sienos ir vakarinės Didžiosios kinų sienos, dar žinomai Eurazijos vardu. Kolektyvo kūryba apima įvairias medijas ir disciplinas bei platų aukštųjų ir žemųjų kultūrinių registrų spektrą. „Slavs and Tatars“ praktiką sudaro trys pagrindinės veiklos: parodos, publikacijos ir paskaitos-performansai.
Paskaita-performansas „Molla Nasreddin: apkabink savo priešingybę“ anksčiau pristatytas „Serpentine“ galerijoje Londone, Kalifornijos universiteto Artimųjų Rytų studijų fakultete Los Andžele (UCLA), Miuncheno „Kunstverein“, Šveicarijos institute Niujorke, EHESS Paryžiuje, „Meadows“ muziejuje Dalase ir kitur.

Trukmė: 50 minučių
Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba.

Balandžio 2 d., šeštadienį, 15 val. „Slavs and Tatars“ kviečia į skaitymus ŠMC skaitykloje. Daugiau informacijos rasite čia. Prašome registruotis į skaitymus el. paštu [email protected].

Renginys priklauso paskaitų, pristatymų, performansų ir skaitymų serijai „Knyga iš ateities“, kuri, inicijuota Bilbao meno centro „Bulegoa z/b“, yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiamo projekto „Corpus“ dalis. „Corpus“ yra tarptautinis institucijų tinklas, inicijuojantis ir prodiusuojantis performanso meno kūrinius. Tinkle dalyvauja institucijos „Bulegoa z/b“, Bilbao; „If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution“, Amsterdamas; festivalis „Playground“ („STUK“ ir „ M“ muziejus“), Levenas; „Tate Modern“ muziejus, Londonas; „KW“ Šiuolaikinio meno institutas, Berlynas; ir Šiuolaikinio meno centras, Vilnius (www.corpus-network.org). Projekto pristatymą Vilniuje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.