Balandžio 2 d., šeštadienį, 15 val. ŠMC skaitykloje

Skaitymų metu „Slavs and Tatars“ aptars Normano Browno 1991 m. knygą „Apocalypse and/or Metamorphosis“ (lt. Apokalipsė ir/arba metamorfozė). „Prie Browno knygos mes vis sugrįžtame nuo tada, kai atradome ją ruošdamiesi projektui „Not Moscow Not Mecca“ (lt. Ne Maskva, ne Meka). Tai retas besiūlės sintezės tarp emocinio ir analitinio mąstymo pavyzdys. Mes atkreipiame dėmesį į 1, 5 ir 6 skyrius. Vėliau Brownas susidomėjo pranašiškąja tradicija kaip būdu susitaikyti su komunizmo pabaiga ir kairiųjų ideologijų gyvybingumu. Jo posūkis į islamą dabar ypatingai aktualus ne tik kaip progresyvios jėgos prikėlimas tikėjimo viduje, bet ir kaip modernybės krizės įvertinimas. Browno mintį mes įkurdiname įvairių filosofų gnostikų ir „tradicionalistų“ transmisijų grandinėje, besitęsiančioje nuo Johano Georgo Hamanno iki Henrio Corbino.”

„Slavs and Tatars“ (lt. Slavai ir totoriai) yra „polemikos ir intymių smulkmenų frakcija“, pašventusi savo veiklą teritorijai, plytinčiai tarp rytinės Berlyno sienos ir vakarinės Didžiosios kinų sienos, dar žinomai Eurazijos vardu. Kolektyvo kūryba apima įvairias medijas bei disciplinas bei platų aukštųjų ir žemųjų kultūrinių registrų spektrą. „Slavs and Tatars“ praktiką sudaro trys pagrindinės veiklos: parodos, publikacijos ir paskaitos-performansai.

Prašome registruotis į skaitymus el. paštu [email protected], kad gautumėte reikalingus tekstus. Dalyvių skaičius ribotas. Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba.

Paskaitų, pristatymų, performansų ir skaitymų serija „Knyga iš ateities“, inicijuota Bilbao meno centro „Bulegoa z/b“, yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiamo projekto „Corpus“ dalis. „Corpus“ yra tarptautinis institucijų tinklas, inicijuojantis ir prodiusuojantis performanso meno kūrinius. Tinkle dalyvauja institucijos „Bulegoa z/b“, Bilbao; „If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution“, Amsterdamas; festivalis „Playground“ („STUK“ ir „ M“ muziejus“), Levenas; „Tate Modern“ muziejus, Londonas; „KW“ Šiuolaikinio meno institutas, Berlynas; ir Šiuolaikinio meno centras, Vilnius (www.corpus-network.org). Projekto pristatymą Vilniuje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.