Šiuolaikinio meno centras kviečia moksleivių grupes į nemokamas edukacines programas bei ekskursijas po šiuo metu veikiančias parodas:

Jos de Gruyter & Harald Thys „Baltas suprematizmas“
Ar esate kada nors netyčia pajutę, kad kiekvienas veiksmas, kurį atliekame, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas su draugais parke ar mėgstamos televizijos laidos žiūrėjimas, ne visai priklauso nuo mūsų valios? Kad kažkokia galinga, tačiau nematoma ranka, kasdien vedžiodama mus už nosies, jau iš anksto nuspėja ne tik mūsų pasirinkimus, bet ir giliausius troškimus? Galbūt ši keista nuojauta kyla dėl priklausomybės nuo kitų žmonių, pažįstamų ir ne, bei mums įtaką darančių institucijų? Galbūt esame ne asmenybės, o tik tipažai, sudaryti iš daugelio fotorobotų – juk sakoma, kad kito akys mato mus geriau, nei mes patys? O gal esame įkaltinti savo pačių elgsenos grandinėse ir vienintelis būdas ištrūkti yra ironija ir groteskas? Ekskursijos po parodą „Baltas suprematizmas“ metu mėginsime atsakyti į šiuos klausimus, bei išmoksime juoktis apsupti iš pažiūros visai nedraugiškų veidų. Galiausiai, iš kartono kursime „savo kitą“, personažą, kurį išsinešime kaip suvenyrą.

Ekskursijos skirtos visų amžiaus grupių moksleiviams ir vyksta nemokamai antradieniais–penktadieniais, nuo 12.00 iki 17.00 iki gegužės 29 dienos. Išsamesnė informacija ir registracija tel. +37068265010 bei el. paštu [email protected].


Daniel Gustav Cramer „Devyniolika“

Tai, kaip veikia atmintis, ir turinys, kurį prisimename, yra susiję, tačiau skirtingi dalykai. Viena vertus, prisiminimai laikui bėgant kinta – jie dyla, persipina su fantazijomis ir kitų pasakojimais apie tą patį įvykį; tuo tarpu atminties mechanizmai išlieka sąlyginai pastovūs. Vis dėlto atminties turinys priklauso nuo prisiminimo technikos – norint įsidėmėti eilėraštį ar matematikos formulę tenka ją nuolat mintyse kartoti, o tuo tarpu vienišas užrašas užrašų knygelėje yra tarsi „atiduotas“ popieriui. Ekskursijos po parodą „Devyniolika“ metu mėginsime sekti menininko paliktais ženklais, kurie veikia tarsi atminties mechanizmai, prabylantys, kai juos užpildome savais prisiminimais. Kartu skaitydami meno kūrinius ir juos interpretuodami pamatysime, jog nors iš pažiūros atviri interpretacijai, šie darbai sufleruoja subtilias taisykles, kuriomis sekant išryškėja turtingi pasakojimai bei netikėtos paralelės. Ekskursijos pabaigoje atliksime kūrybinio rašymo eksperimentą, kurio metu praktiškai taikysime parodoje atrastas menininko strategijas.

Ekskursijos skirtos visų amžiaus grupių moksleiviams ir vyksta nemokamai antradieniais–penktadieniais, nuo 12.00 iki 17.00 iki gegužės 22 dienos. Išsamesnė informacija ir registracija tel. +37068265010 bei el. paštu [email protected].

Eglė Budvydytė „Riedlenčių malda arba Kakta žemiau širdies“
Žodis „ritualas“ gali turėti daug reikšmių. Tai gali būti liturginis veiksmas, nedidelis, sėkmę nešantis prietaras arba tiesiog senas įprotis, kurio kažkodėl negalime paleisti. Kai kurie ritualai atliekami jų net nepastebint – tampa kalbėjimo tonu, specifine žingsniavimo choreografija ar valgymo maniera. Kiekvieną vakarą, 18 val., Šiuolaikinio meno centro Šiaurinėje salėje taip pat vyksta ritualas, kurio metu performanso atlikėjai savo kūnais iš naujo pažįsta Šiuolaikinio meno centro architektūrą, sveikina ir mėgina suprasti vienas kitą ir trumpam tapti nedidele, tačiau atvira bendruomene.

Nuo gegužės 12 iki 18 d. organizuojami specialūs edukaciniai užsiėmimai moksleiviams, kuriuos ves performanso atlikėjai. Išsamesnė informacija apie užsiėmimų tvarkaraštį, vietų skaičių bei turinį teikiama el. paštu [email protected].