Rugsėjo 27 d., antradienį, 19 val. ŠMC kino salėje

1954 metais įsteigtas Tarptautinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalis yra seniausias trumpametražių filmų festivalis pasaulyje ir viena didžiausių bei svarbiausių institucijų, pristančių mažąsias kino formas. Jau daugelį metų festivalyje rodomi ne tik kino režisierių, bet ir vizualaus meno srityje kurančių menininkų filmai.

Festivalio direktoriui Larsui Henrikui Gassui lankantis Vilniuje ir vykdant Lietuvoje kuriančių autorių filmų atranką, kviečiame susipažinti su festivaliu iš arčiau – ŠMC kino salėje direktorius pristatys rinktinius filmus iš naujausios festivalio kolekcijos:

Peržiūroje ŠMC kino salėje bus pristatyti rinktiniai filmai iš naujausios festivalio kolekcijos:

Salla Tykkä, „Retrospektyva“, Suomija, 2016, 15′
Trumpametražis filmas apie tai, kaip sunku prisiminti ir kaip svarbu pamiršti.

Lav Diaz, „Diena prieš pabaigą“, Filipinai, 2015, 16′
2050-aisiais Filipinai ruošiasi besiartinančiai nuožmiausiai audrai šalies istorijoje. Vėjui ir vandeniui ėmus siautėti, žudomi poetai.

Teboho Edkins, „Iniciacija“, Vokietija/Pietų Afrika, 2016, 10′
Aukštai Lesoto kalnuose Mosaku nekantriai laukia savo vyresnio brolio, grįžtančio iš iniciacijos ceremonijos. Inicijuojamieji praleidžia penkis mėnesius atokioje vietoje. Kokie ritualai ten atliekami, žino tik juose dalyvavusieji.

Pol Merchan, „Pažįstami prisiminimai“, Vokietija, 2016, 3′
Filmo medžiaga – sendaikčių turguje rastos 8mm juostos su šeimyniniais archyvais. Jų centre – tėvas, pozuojantis prieš kamerą kaip pasipūtęs tironas. Užkadrinis balsas kuria naują kontekstą, pasakodamas tai, kas nėra matoma.

Simon Jenkins, „Jus Soli“, Jungtinė Karalystė, 2015, 16′
Filme atveriamas juodaodžių britų patirties diskursas, sutrikdant emocinį perėjimą iš kartos į kartą bei kvestionuojant, ką iš tiesų reiškia būti britu.

Mario Pfeifer, „Blacktivist“, Vokietija/JAV, 2015, 5′
Filme „Blacktivist“ apmąstomas policijos brutalumas, selektyvi prievarta ir teisė į savigyną. Komercinių muzikinių klipų estetiką primenantys vaizdai derinami su rasta filmuota medžiaga, dokumentiniais kadrais ir 3-D animacija.

Pavel Medvedev, „Puikybė“, Rusija, 2015, 20′
Istorija apie nekontroliuojamo Rusijos politikos elito ir jos prezidento savidestrukciją.

Guillaume Cailleau, „Vargonų judėjimas“, Vokietija, 2016, 10′
Bangos susilieja negailestingai… besiliedamos / Didelės ir mėlynos, aš nuklystu / Laiko ribos išyra / Aš žiūriu žemyn / Vandeniui lūžtant / Sudarkyta arka.

Bendra seanso trukmė 95 min., filmai rodomi originalo kalba su angliškais subtitrais, įėjimas nemokamas.