Rugpjūčio 1d., antradienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Architektūros fondas kartu su ŠMC Skaitykla kviečia į rašytojo, kuratoriaus ir architektūros dizainerio Jameso Tayloro Fosterio paskaitą.

Galėčiau teigti, jog Šiaurės šalių architektūra juda link kryžkelės: tęsti status quo vagą ar imtis holistinio architektūros, kaip politinės, formalios ir funkcinės praktikos, rolės permąstymo. Remiantis “Terapijoje” (“In Therapy”) Šiaurės šalių (Suomijos, Norvegijos ir Švedijos) parodos, vykusios 2016 m. Venecijos architektūros bienalėje, kuratoriniu sumanymu, ši paskaita pristatys nuspėjamus, pačioje šių šalių architektūros esmėje glūdinčius paradoksus bei nurodys, kaip ir kodėl situacija ima kisti. Diskusijoje bus aptariamas istorinis (ir teorinis) pokario kvietimas – politiškai ir kultūriškai vienyti Šiaurės ir Baltijos šalis (Baltoskandija), klausiant, kodėl ši utopinė ambicija ir šiandien tėbėra aktuali.

James Taylor-Foster yra rašytojas, kuratorius, ir architektūros dizainieris. Jis yra vienas iš ArchDaily, labiausiai lankomo architektūros portalo pasaulyje, Europos redaktorių. Taip pat James redaguoja LOBBY (The Bartlet, UCL) žurnalą. Nors jis beveik tapo Britų paviljono 2016 m. Venecijos Architektūros bienalėje bendrakuratoriumi, visgi James buvo vienas iš Šiaurės šalių paviljono projekto “Terapijoje” (“In Therapy”) kuratorių. Jis pastoviai dalyvauja Monocle 24 radijo, transliuojamo iš Londono, laidose. Bei dirba kviestiniu kritiku Kembridžo universitete (UK), The Bartlet (UK), AA (UK), TU Delft ir Berlage (NL). Jis yra vizituojantis dėstytojas IUAV universitete Venecijoje. James taip pat rašo Disegno, Log, Real Review ir Volume Magazine leidiniams.

Pokalbį organizuoja Architektūros Fondas

Pokalbį remia: Lietuvos kultūros institutas

Pokalbis vyks anglų kalba