Lapkričio 5-9 d. ŠMC skaitykloje

„Queer 2 Peer“ kino klubas yra atvira platforma, inicijuota Amsterdame veikiančio kolektyvo „Werker“ ir tyrinėjanti sankirtą tarp peer to peer tinklų ir queer kultūrų per eksperimentinį eseistinį kiną, medijų analizę ir bendrystės praktikas. Tai erdvė susitikimams, peržiūroms, diskusijoms, skaitymams, tyrimams, filmavimams ir montažui. Joje galima rasti archyvinės medžiagos ir naudoti ją konsultacijoms, studijoms ar bet kokiam trokštamam, tačiau atsargiai atliekamam darbui.

Werker Collective gilinasi į bendradarbiškus būdus kurti „kivirčinį žinojimą“ gaminant (judančius) vaizdus. Mes kviečiame visus susidomėjusius prisijungti prie kolektyvinio proceso, vedančio link serijos trumpų eseistinių filmų, apžvelgiančių skirtingus materialinius mūsų queer realybių aspektus, reikalaujančius skubaus dėmesio: apgyvendinimą, reprodukcinį darbą, šeimą, darbą, žiniasklaidą, sportą, revoliuciją ir geismą. Kaip kino kūrimas gali paremti mūsų politinę vaizduotę ir pabrėžti queer buvimo pasaulyje metodus?

Penkias dienas ŠMC skaityklos ir Vilniaus Dailės Akademijos erdvėse „Werker“ kviečia į peržiūrų ir diskusijų vakarus, kurių metu bus rodomos nepornografiniuose gėjų torentuose menininkų rastos filmų ištraukos: tarp jų – mėgėjiško kino pavyzdžiai, art house filmų fragmentai, populiariojo kino epizodai. Peržiūros kvies diskutuoti konkrečiomis temomis: Apgyvendinimas ir rūpyba, Žiniasklaida ir sportas, Šeima ir darbas bei Revoliucija ir geismas.

Lapkričio 6 d., antradienį, Werker Collective organizuoja vienos dienos praktines kūrybines dirbtuves, kuriose bus tiriamos ne-heteronormatyvinio kino kūrimo galimybes.

TVARKARAŠTIS:

5 d., pirmadienį, 19 val. Apgyvendinimas ir rūpyba (peržiūra ir diskusija)
6 d. antradienį, 14 val.–18 val. Queer kino kūrybinės dirbtuvės
7 d., trečiadienį, 19 val. Žiniasklaida ir sportas (peržiūra ir diskusija)
8 d., ketvirtadienį, 19 val. Šeima ir darbas (peržiūra ir diskusija)
9 d., penktadienį, 19 val. Revoliucija ir geismas (sriuba, gėrimai, peržiūra ir diskusija)

2009 m. Amsterdame Werker Collective įkūrė menininkai ir grafikos dizaineriai Marc Roig Blesa ir Rogier Delfos. Šis kolektyvas tyrinėja darbo ir kasdienių praktikų reprezentacijas bei mėgėjiškas ir „kivirčines“ dokumentikos formas. Kolektyvo veiklą įkvėpė Darbininkų fotografijos judėjimas – 3 deš. Vokietijoje susibūręs fotografų-mėgėjų judėjimas, praktikavęs socialistinės fotografijos eksperimentus, kurie vėliau išplito Europoje, JAV ir Japonijoje.

Werker domisi savęs reprezentacijos, savilaidybos, vaizdų analizės ir kolektyvinio mokymosi metodologijomis. Kiekvienas jų projektas analizuoja konkretų istorinį ar šiuolaikinį su darbo santykiais susijusį atvejį, kuris aptariamas pasitelkiant konteksto analizę ir įvairių auditorijų įtraukimą: meno akademijų studentus ir dėstytojus, muziejų lankytojus, kaimynystės gyventojus, interneto vartotojus ir kt.

Išankstinė registracija į dirbtuves: [email protected]. Visi renginiai nemokami, vyks anglų kalba.

Renginių serija yra remiama Lietuvos kultūros tarybos, „Stimulerings“ fondo ir įgyvendinama bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija.