Penktadienį, kovo 15 d. 19:30 kviečiame į trijų skaitmeninių leidinių pristatymą ŠMC skaitykloje. Visos trys knygos publikuotos internete PDF formatu anglų kalba. Pristatyme dalyvaus keletas autorių, kurie skaitys knygų ištraukas.

Valentino Klimašausko „Oh My Darling & Other Rants“

http://blunt.cc/233646/notebooks/3/oh-my-darling-other-rants

Autokorekcija, gatvės atlikėjai, ausų kirminai ir migracija yra šios tekstilės atsiradimo kaltininkai. Tas, kuris sukūrė autokorekciją, turėtų keliauti į pyragą. Panašiai aš atsidūriau Miunsteryje, o ne Miunchene. Na štai, jau ir žinote beveik visą istoriją.

Valentinas Klimašauskas (g. 1977 m.) yra kuratorius ir rašytojas, kuriam svarbus tolygesnis ateities perskirstymas. Daugiau tekstų rasite selectedletters.lt

Lauros Kaminskaitės „Ghost Bag“

http://blunt.cc/326791/notebooks/3/ghost-bag

Šios knygos kūriniai atkartoja šalia meno galerijos vykstančius abstrakčius judesius, neformalius pokalbius, gandų, dūmų, vaiduoklių ar vienas kitą vejančių žodžių formas. Knygos struktūra panaši į ankstesnįjį Kaminskaitės rinkinį, „Taxi Driver“ – „boîte-en-valise“ tipo objektą-scenarijų solo atlikėjui. Kartu su vizualiais Kaminskaitės darbais naujojoje kolekcijoje publikuojami Paulo Ellimano, Monikos Kalinauskaitės, Lauros Kaminskaitės, Valentino Klimašausko, Žygimanto Kudirkos, Raimundo Malašausko ir Nicholaso Matranga‘os tekstai.

Naudodama objektus ir kalbą, Laura Kaminskaitė (g. 1984 m.) kuria nematomus įvykius – parodas, scenarijus ir pasakojimus žiūrovų, skaitytojų ir klausytojų galvose. Tarp neseniai vykusių Kaminskaitės personalinių parodų yra „Today is the Color Day Meets at Day“ (P////AKT, Amsterdamas, 2018); „Today“ (su Antanu Gerliku, Editorial, Vilnius, 2017 m.); „Turn smile laugh sashay conversation smile laugh spring up smile laugh talk“ (Podium, Oslas, 2017 m.); „Something something“ (Vermilion Sands, Kopenhaga, 2016 m.). Ji dalyvavo grupinėse parodose Kim? Rygoje (2017 m.); Kunstverein Munchen, Miunchene (2017 m.); Bunkier Sztuki meno centre Krokuvoje (2015 m.); Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2015 m.).

Anastasijos Sosunovos „Detox Siblings“

http://blunt.cc/757939/notebooks/3/detox-siblings

Laikas imtis detokso. Man patinka šis žodis, nes juo numatome, kad galime kalbėti tiek apie kūną, kaupiantį toksiškumą, tiek apie toksišką kontekstą. Sveiki atvykę, čia pas mus daug kas yra atėjęs iš agresyvių terpių. Užeikite, nėra ko stebėtis. Kūnas perdirba aplinką, kol ji tampa jo dalimi: dervos, mikroplastikai, internalizuota opresija, transriebalai ir kitos smulkiosios dalelės. Laikas mūsų neišgydys, mes turime gydytis patys*. Detoksikacija yra mano šarlataniška praktika ir ne visai tiksli idėja. Ši PDF knyga yra eksperimento eigos žurnalas.

Anastasija Sosunova (g. 1993 m.) yra vizualaus meno kūrėja, gyvenanti Vilniuje. Menininkė baigė grafikos meno bakalauro studijas ir apsigynė skulptūros magistrą Vilniaus dailės akademijoje, buvo Rupert alternatyvios edukacijos programos dalyvė. Ji aktyviai dalyvauja parodose skirtingose Europos šalyse ir JAV, eksponuoja darbus meno institucijose ir nestandartinėse miesto bei gamtos erdvėse. Piešiniai ir tekstai knygoje veikia kaip poetiniai Anastasijos praktikos tęsiniai. Menininkė ieško etinės laikysenos, kurioje mes galėtume būti labiau pralaidūs įvairioms pasaulio tikrovėms.

Skaitmeninių menininko knygų serijos leidėjas – The Baltic Notebooks of Anthony Blunt (www.blunt.cc).

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba