Penktadienį, rugsėjo 27 d., 18 val., ŠMC skaitykloje

Alex Bacon, vienas iš „Circle Books“ įkūrėjų, kalbės apie tai, kaip rinkdamasi temas, platinimo strategijas bei pasitelkdama dizainą ši leidykla derina akademiškumą su noru pasiekti platesnes auditorijas leidžiant meno knygas.

„Circle Books“ apjungia vis dar dažnai atskirtus akademinės ir nepriklausomos meninės leidybos pasaulius, siūlydama kruopščiai parengtą, bet prieinamą turinį. Knygas leidybai jie atsirenka po atidžių tyrimų ir glaudžiai bendradarbiaudami su menininkais, rašytojais ir archyvais. Šie leidėjai ypatingą dėmesį skiria ne tik menui ir menininkams, bet ir knygai kaip vienetiniam objektui.

Žodis „Circle“ leidyklos pavadinime – tai nuoroda į trumpai gyvavusį, tačiau įtakingą tarptautinio konstruktyvizmo leidybos projektą, kurio vienintelė dalis pasirodė 1937 m. Tokiu būdu pabrėžiamas holistinis šių leidėjų darbo principas – „Circle“ sudarytojai buvo menininkai Ben Nicholson ir Naum Gabo, o dizainą kūrė skulptorė Barbara Hepworth – bei siekis, kad leidiniai būtų intelektualiai įtraukiantys ir atsispirtų nuo istorinių praktikų.

Alex Bacon aptars prieinamumo politiką ir naudojimąsi archyvais bei interviu kaip šaltiniais bei turinio formavimo įrankiais. Jis taip pat apžvelgs šiuo metu įgyvendinamus ir būsimus „Circle Books“ projektus: ankstyvuosius 7-ojo ir 8-ojo deš. menininkų judėjimo „Light & Space“ interviu, menininkės konceptualistės Channos Chorwitz monografiją, menininko Edo Ruschos knygas bei André Cadere’o santykius su komercinio meno pasauliu.

Pokalbis vyks anglų kalba, įėjimas nemokamas.
Vaizdas: Edo Ruschos instaliacija „Nigel Greenwood“ galerijoje Londone 1971 m.