
Ar kada nors svajojai atsidurti savo mėgstamiausio personažo istorijoje? Kviečiame tave į fantazijų pasaulį! Dalyvauk kūrybinėse dirbtuvėse, kur menininkai Augustė ir Nojus papasakos apie fanų kūrybą (angl. fan fiction) ir padės tau susikurti savo istoriją.
Šias dirbtuves įkvėpė Anastasios Sosunovos solo paroda „Fandomas“, kurios centre – fanų kūrybos tema. Fanų kūryba, arba fan fiction – tai gerbėjų sugalvotos istorijos, kurios tęsia arba pakeičia jau žinomų knygų, filmų ar žaidimų veikėjų nuotykius. O fandomas – tai bendraminčių bendruomenė, kurią vienija susidomėjimas tuo pačiu dalyku. Kartais jiems atrodo, kad istorija galėjo baigtis kitaip, arba norisi pamatyti daugiau mėgstamų herojų gyvenimo akimirkų. Čia, fantazijos plotmėje, tavo mylimų veikėjų istorijos gali atgimti daugybę kartų!
Dirbtuvių pradžioje sužinosi daugiau apie fandomą ir fan fiction, o paskui galėsi kurti savo istoriją. Mes pasirūpinsime įvairiomis piešimo priemonėmis, bet jei turi savo mėgstamų įrankių (pavyzdžiui, piešimo planšetę, kompiuterį, kamerą), būtinai atsinešk!
Dirbtuvės yra dviejų tipų:
Amžiaus grupei: 9–15 metų
Balandžio 12 d. 12.00 val.
Balandžio 26 d. 12.00 val.
Amžiaus grupei: nuo 16 metų
Balandžio 5 d. 12.00 val.
Balandžio 27 d. 12.00 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 4 Eur ir lankytojo bilietas
Būtina išankstinė registracija: spausti čia.
Dirbtuvių vedėjai:
AUGUSTĖ VERIKAITĖ – vizualaus meno kūrėja iš Vilniaus. 2023 m. baigė grafikos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Augustė savo kūriniuose dažnai vaizduoja gestus, namų aplinką ir įvairius daiktus, taip pat tyrinėja vizualinės kultūros fragmentus. Tyrinėdama savo pačios ir kitų prisiminimus menininkė savo kūryboje nagrinėja kasdienius priežiūros, darbo ir rūpesčio veiksmus, kuriuos pastebi aplinkoje ir rutinoje.
NOJUS JUŠKA – tarpdisciplininio meno kūrėjas, muzikos prodiuseris ir atlikėjas, gyvenantis Vilniuje. Jo kūryboje atsiskleidžia egzistencinės, queer patirties ir grožio temos. Jai būdingi internetinių subkultūrų estetikos elementai, buitiniai atspindžiai ir kūniškumas. Dienoraščio stiliumi Nojus savo darbuose fiksuoja savo ir aplinkinių kasdienius ritualus, įvairius fantazijų pasaulius ir juose glūdinčias vienatvės apraiškas.