2009 m. sukurto muzikinio video klipo trukmė: 2‘22“ ir 9‘36“
Coro Collective* – tai katalizatorius, kuris transformuoja viešąją erdvę į multi-įvykius, paskirstydamas joje kamerų ir dalyvių vaidmenis. 2009 metais Vilniuje buvo sukurta viena tokiu ekstravaganzų – vaizdo klipas „Raidyno pamoka“, kuriame susijungė šokio, muzikos ir architektūros istorijos.
Šiame kūrinyje devintojo dešimtmečio afroamerikiečių subkultūra susiduria su sovietiniu modernizmu, kurio pastatų fone Coro Collective atlieka savąją vogue šokio versiją. Stilizuotų pozų serijos atliekamos vilkint kostiumus, kuriuos pamatęs Tristanas Tzara atpažintų savo įtaką, o video kadrai galėtų tapti gera tema pokalbiui tarp Gertrūdos Stein, Mileso Daviso ir Franko Zappos, kurių kiekvienam priskiriama įžvalga, kad „kalbėti apie muziką yra tas pats, kas šokti apie architektūrą“.
Vogue yra labai stilizuotas modernus šokis, kuriame naudojamos siluetą pabrėžiančios fotomodelių bei „egiptietiskos“ pozos ir „kampuoti“, gimnastiniai kūno judesiai. Jo pavadinimas pasiskolintas iš Vogue žunalo, o pats šokis atsirado devintajame dešimtmetyje Niujorko gėjų ir transvestitų subkultūroje. Viena pagrindinių šios subkultūros sąlygų – nuolat rituališkai patvirtinamas įsitikinimas, kad asmuo gali tapti tuo, kuo įsivaizduoja esąs (kino žvaigžde, fotomodeliu ar niekuo neišsiskiriančia mokinuke), nes statusą visuomenėje didžia dalimi lemia išvaizda. Tokia logika – pavadinkime ją vogue logika – buvo svarbi ir kuriant šį vaizdo klipą bei dainą. Jei asmuo gali transformuotis į raidę, tada tikėtina, kad ir raidė gali transformuotis į kažką kito, o pastatai gali būti (at)kuriami vadovaujantis ne techniniais brėžiniais, o muzikine partitūra, ar ne? „Raidyno pamoka“ gali būti interpretuojama kaip pasaka, kuri dekonstruoja architektūros figūras paversdama jas sfinksininėmis raidėmis, kurios „dar tobulina savo tobulybę“.
*Eglė Budvytytė, Goda Budvytytė ir Ieva Misevičiūtė; visos trys autorės gyvena ir dirba Amsterdame. Kuriant vaizdo klipą taip pat prisidėjo: Aaron Schuster (teksto bendraautorius), MC Liežuvis (vertimas į lietuvių kalbą), Fidlam Ben ir Ignas Krunglevičius (muzika), Bart Groenendaal ir Robertas Narkus (kameros), Eugenijus Sabaliauskas ir Mindaugas Skuminas (apšvietimas), Christopher West (scenografija) bei Hilde de Bruin, Virginija Januškevičiūtė, Valentinas Klimašauskas, Indrė Ubartaitė, Kęstutis Kuizinas, ŠMC ir SMART Project Space, Amsterdamas. Projektą parėmė Nederlands Funds voor de Film.