Tai įvykių-instaliacijų ciklas ŠMC skaitykloje. Trečiadienio vakarais vyks kūrybinis dviejų (ar daugiau) menininkų dialogas, transformuojamas į skirtingas medijas. Garsas, fotografija, judantis vaizdas, performansas, dirbtuvės, skaitymai, animacija, tapyba, architektūra – kiekvieną kartą skirtingos jungtys ir medijų mutacijos. Vakaro įvykį keis savaitę trunkanti instaliacija / paroda.

06 27 Gintarė Valevičiūtė ir Laura Zala, Mindaugas Janušaitis
07 04 Aistė Kisarauskaitė ir Jurga Barilaitė
07 11 Laura Garbštienė ir Rita Susnienė
07 18 Alina Melnikova ir Božena Miežonis
07 25 Paulina Eglė Pukytė, Anton Lukoszevieze ir Arturas Bumšteinas
08 01 „Cooltūristės“, Gabrielė Labanauskaitė, Žygimantas Mesijus Kudirka ir Darius Jurevičius

Renginių pradžia 18 val. Laikas gali keistis, sekite renginių informaciją www.cac.lt


Kuratorė:

Laima Kreivytė


Birželio 27 d. 18 val.

Lauros Zalos audiovizualinės instaliacijos „Bangos“ ir Gintarės Valevičiūtės gyvosios animacijos „Visuotinė enciklopedija: pupa kaip knyga“ pristatymas

Garsas (fizikoje – banga) vizualizuojamas kaip Baltijos jūra. Jos pavadinimą vieni kildina iš lietuviško žodžio „baltas“, kiti sieja su germanišku žodžiu „belt“ (juosta), todėl instaliacijai pasirinkta balto šilko juosta. Juostos apačioje pritvirtintos ritės, kurios yra viena iš garsiakalbio sudedamųjų dalių, o iš apačios į rites įleista po magnetą. Rite tekanti kintanti elektros srovė susidaro įjungus jūros ošimo įrašą. Ritė tai išeina iš magnetinio lauko, tai vėl į jį sugrįžta, taip „išjudina“ jūrą.

Lentynose vietoj knygų augančios pupos kviečia skaityti visuotinę enciklopediją – gyvą knygą, skaitymą suprantant kaip klausymą, regėjimą, stebėjimą, o pupą – kaip metaforą. Į kūrinio procesą kviečiami įsitraukti žiūrovai – jiems skirti šalia augančių pupų padėti pupų sėklų pakeliai su raktiniais žodžiais, kurie padeda skaityti meno kūrinį.
Pupos skaitymas – tai vienos knygos skaitymas, kelionė, visuotinė enciklopedija ir vadovas, kviečiantis apmąstyti asmeninį biologinį laiką, visatos cikliškumą, visuotiną, standartizuotą laiką ir iš to kylančią problemą – subjekto vidinio ir išorinio, socialiai sukonstruoto laiko nesutapimą.

Liepos 4 d. 18 val.
Aistė Kisarauskaitė ir Jurga Barilaitė, „Dalykai, kurių nereiktų daryti, bet galima, arba dalykai, kurių negalima daryti, bet reikia…“

Aistė Kisarauskaitė, „Vinukai“
Paveikslas yra skirtas kabinti ant sienos. Net jei jis nebeturi porėmio ir lieka tik drobė, kuri kalama prie sienos, šiame procese aktyviai dalyvauja vinukai. Vis dar sakoma, kad „paroda kabo“. Ypatingiems darbams skirti ypatingi vinys. Žuvusios Vytauto Balčyčio juostos, sudegę kompiuterių standieji diskai su ten buvusiais kūriniais, nežinia kur iškeliavę, dingę paveikslai – šiems darbams kabinti ir buvo sukurti vinukai iš ledo, teisingiau – masyvūs varžtai, nes šie kūriniai yra ganėtinai sunkūs. Dabar jau a. a. Tomas Arūnas Rudokas yra ne kartą pasakojęs, kad turi mano tėvo paveikslą, tačiau jis buvo saugiai paliktas pasaugoti kažin kur, nežinia kur, kol poetas neturėjo namų. Paveikslo atsiimti jis taip ir nesuspėjo. Nežinau, ar tie, kurie jį „laikinai“ turi, paveikslą vertina, ar dar tebelaiko. Panašioms istorijoms pakabinti ant sienos ir skirti ledo varžtai. Galite stebėti – tirpsta maždaug valandą.
Aistė Kisarauskaitė

Jurgos Barilaitės videoperformansas „Įvaizdžio nelaisvėje, arba Saulėlydis Laisvės prospekte“
Viena menininkė arba dar keli menininkai tapo saulėlydį Karoliniškėse. Skrybėlė,
maišiukai su dažais ir teptukais, eskizų sąsiuvinukas, brendžio buteliukas, cigaretės ir … filmavimo kameros. Tai tapybos darbų ir įvykių ciklo „Kas netapė, tas tapys da“ dalis.
Skelbimas: Karoliniškių pleneras – birželio mėnesį kiekvieną dieną nuo 20 val. iki saulėlydžio Laisvės prospekto ir Mėnulio gatvės sankryžoje tapome Saulėlydį. Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis el. paštu: laisvessaulelydis@ gmail.com.

Liepos 11 d. 18 val.
Lauros Garbštienės ir Ritos Susnienės pokalbis

Menininkės Lauros Garbštienės pokalbis su architekte, gamtinio daržo aksesuarų ir prietaisų išradėja Rita Susniene apie kūrybines praktikas darže ir vieną mėgstamiausių menininkų Įvaną Mičiuriną.


Liepos 18 d. 18 val.

Alinos Melnikovos ir Boženos Miežonis meninės dirbtuvės „Nebučiuok manęs, aš tai galiu padaryti ir pati“

Pagrindinis meninių dirbtuvių veiksmas – bučiavimas ir bučiavimasis. Po veiksmo numatoma diskusija prie apvalaus stalo apie patirtus potyrius, bučinio prigimtį, reikšmę ir pokyčius. Bučiavimo objektas bus pristatytas liepos 18 d. 18 val. ŠMC.


Liepos 25 d. 18 val.

„Katinėlis & Gaidelis“ pristato: Paulinos Pukytės, Antono Lukoszevieze ir Arturo Bumšteino projektą „Zarasai groja Londoną“

Garso kasinėtojai „Zarasai“ (Anton Lukoszevieze ir Arturas Bumšteinas) kanklėmis ir elektronika groja kramtomąją gumą, rastą Londono gatvėse (partitūra iš Paulinos Pukytės fotografijų „Kramtomosios gumos varžybos“, eksponuotų ŠMC 2001 m.), ir atlieka lietuviškas pasakas, rastas angliškame kompiuteryje, kuris buvo parduodamas (labai pigiai) viename Londono gatvės turguje (iš būsimos P. Pukytės knygos „Bedalis ir labdarys“).

Rugpjūčio 1 d. 18 val.
„Cooltūristės“ ir „nunu“ (Gabrielė Labanauskaitė, Žygimantas Mesijus Kudirka ir Darius Jurevičius), „Kosminis darželis“

Poezija, performansas, nesvarumo būsena.


Iliustracija
:
Ivano Mičiurino piešinio fragmentas