Mindaugas Navakas yra menininkas, kurio monumentali praktika ir socialinė pozicija unikaliai paveikė šiuolaikinę Lietuvos meno viešoje erdvėje vaizduotę. Šio menininko įtaka buvo esminė daugeliui pastarųjų dešimtmečių Lietuvos kūrėjų. Prieš kelerius metus Navakas atsitraukė nuo pedagoginės veiklos Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje ir savo laiką skiria aktyviai kūrybai.
Paroda „Daiktiškumai“ – tai kompaktiškas teminis projektas, pristatantis skirtingus pastaraisiais metais plėtotus kūrėjo praktikos aspektus. Parodoje monumentalūs akmens elementai jungiami su smulkesne plastika, kurioje šiuolaikiškai tyrinėjamos sociokultūrinės menininką dominančių medžiagų – atvežtinių egzotiškų granitų, pigių tapetų, guminių užvalkalų, čiužinių ir buitinių rakandų – reikšmės. Mindaugas Navakas lieka prie jį visuomet dominusių temų, tačiau pasitelkia naujausias (akmens apdirbimo) technologijas, taupius ir neįprastus jų panaudojimo būdus, referuodamas į aktualius jų kilmės ir vartojimo socialinius bei ekonominius kontekstus. ŠMC parodoje menininkas atlieka precizišką ir konceptualų minimalistinei skulptūrai būdingų pamatinių skulptūros savybių – medžiagos, tūrio, apimties ir konteksto – tyrinėjimą. Monumentalius savo kūrybos aspektus Navakas pristato kamerinėje interjero situacijoje, suteikdamas žiūrovui galimybę atsirasti specialiai ŠMC Pietinei salei pritaikytoje totalioje instaliacijoje.
Mindaugas Navakas (gimė 1952 m. Kaune, gyvena ir dirba Vilniuje) – Lietuvos skulptorius, aktyviai dalyvaujantis parodose Lietuvoje ir užsienyje nuo 1977 m., plačiai žinomas savo monumentaliais kūriniais viešojoje erdvėje, taip pat kuriantis konceptualius mažosios plastikos kūrinius ir scenografiją, ilgą laiką dėstęs Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje. Be kitų parodų, menininko kūriniai buvo eksponuoti pirmojoje Kvangdžu bienalėje (1995 m.), jis atstovavo Lietuvą 48-oje Venecijos bienalėje (1999 m.), 2014 m. Nacionalinė dailės galerija suorganizavo stambią apžvalginę menininko kūrybos parodą.