Dalyviai:
Hendrik Jan Hunneman, Lucas Lenglet, Gabriel Lester, Joep van Lieshout, Job Kolewijn, Maria Pask, Jennifer Tee, Dre Wapenaar, Edwin Zwakman

Paroda OLANDŲ BIURAS pristatė korporatyvaus bendradarbiavimo kultūrą. Tam tikra korporatyvių konsultacijų rūšis, skatinama tarptautinių konsultacinių firmų, pastarąjį dešimtmetį suvaidino didžiulį vaidmenį naujųjų valstybių narių rinkose. Projekte dalyvaujantys olandų menininkai sukuria laikiną biurą Šiuolaikinio meno centre ir konsultuoja ŠMC dėl darbo organizavimo ir strategijų svarbiu Lietuvos stojimo į ES momentu, tyrinėja komandinio darbo ir individualios kūrybos, vietinių reikmių ir globalių perspektyvų problemas. ŠMC kvietimu 2004 metų balandžio mėnesį į Vilnių atvykę olandų menininkai pristatė savo pasiūlymus parodai, kurie buvo realizuoti kaip nauji, specialiai šiai parodai skirti kūriniai.

Atidarymas: lapkričio 19 d., 18 val.
Menininkų prisistatymai: lapkričio 16 ir 17 d., 16 val.

Lucas Lenglet. Molotovo kokteilis pavėsinėje
Maria Pask. Maiklo Džeksono „Beat It“
Atelier van Lieshout. Vidiniai organai:
stemplė (520x200x100 cm), inkstai (470x220x85 cm),
rectum (160x170x60), penis extra large (350x175x205 cm)
Hendrik-Jan Hunneman. Touch My Cheek Before You Leave
Job Koelewijn. Pasaulinės spermos donorų paieškos
Jennifer Tee. „Ko vyrai niekad nežinojo“
Dre Wapenaar. Kavos ceremonijos
Edwin Zwakman. JT troleibuso linija
Gabriel Lester. Cola Yogurt
Kęstutis Kuizinas. Parodos kuratorius

Who if not we…?, epizodas 6: Olandų biuras
Besimainančios Europos renginių serija

OLANDŲ BIURAS yra dalis vizualių menų renginių serijos Who if not we…?, projekto, esančio platesnės programos Thinking Forward sudėtyje. Thinking Forward – tai kultūrinė programa, lydinti Olandijos prezidentavimą Europos Sąjungoje 2004 metais. Thinking Forward apima įvairias iniciatyvas bei renginius Olandijoje ir dešimtyje naujų Europos Sąjungos narių. Ši programa inicijuota Olandijos Užsienio reikalų bei Švietimo, kultūros ir mokslo ministerijos, ją finansuoja Neprofesionalaus ir performatyvaus meno fondas (Fund for Amateur Art and Performing Arts) bei Mondriaano fondas (Mondriaan Foundation).

Who if not we…? sudarė septynios specialios parodos ir nemažai papildomų projektų, vykusių įvairiose Europos šalyse. Pagrindinė šios programos tema buvo meno vaidmuo tuometiniuose socialiniuose ir politiniuose pokyčiuose.